Dzīvnieku pasaulē mīt talantīgi mednieki, kas sevis izvēlētu upuri spēj noķert neticami zibenīgi. Taču ne vienmēr noteicošais ir pārvietošanās ātrums. Lasi un noskaidro, kādus viltīgus paņēmienus dzīvnieki liek lietā, lai tiktu pie kārotā loma.

Jūras krauklis

Lai gan jūras krauklis mazliet izskatās pēc kaijas, tie ir ļoti atšķirīgi putni. Jūras kraukļi ir lieli putni, kas, izpletuši spārnus, ir divus metrus plati. Spēj iztēloties? Tas ir vairāk nekā vidēja pieauguša cilvēka garums. Meklējot zivis, tie ir spiesti lidot vairākus simtus kilometru. Līdzīgi kā lielais piekūns, arī jūras krauklis spēj pikēt. Turklāt viņš to dara ne tikai gaisā, bet arī ūdenī. Gluži kā šķēps tas traucas pretim zivīm ar 113 km/h lielu ātrumu.

Gepards

Gepards ir ātrākais skrējējs pasaulē. Viņa spēja uzņemt ātrumu jau startā tiek pielīdzināta tādām jaudīgām automašīnām kā  “Porshe”, “Mercedes” vai “Lamborghini”. Jau pēc trim soļiem gepards uzņem ātrumu 64 km/h, bet, turpinot skriet un attīstīt ātrumu, sasniedz pat 114 km/h. Ņemot vērā, ka gepards nespēj ilgi noturēt nepieciešamo ātrumu (tikai 30 sekundes), tam jāpielavās diezgan tuvu medījumam, pirms sāk to ķert – vismaz 30 metru.

Lielais piekūns

Lielajam piekūnam pieder debesu ātruma rekords. Turklāt tas ne tikai ātri lido, bet arī labi redz. Piekūns savu medījumu nolūko jau kilometru attālumā un traucas lejup no debesīm ar ātrumu 325 km/h. Par pikēšanu sauc brīdi, kas piekūns, debesīs pamanījis medījumu, tiešā mērķējumā laižas tam pretī – gluži kā bulta, kas izšauta no debesīm. Piekūnam ir deguns, kurā ir īpaši veidojumi, lai ātrā lidojuma laikā tas nezaudētu samaņu gaisa spiediena maiņas dēļ.

Tuncis

Tuncis ir visātrākā jūras zivs. Lai tiktu pie kārotajām sardīnēm, tunči traucas kā raķetes. Lai gan visas zivis ir aukstasiņu dzīvnieki, tuncis spēj tās sasildīt, tādējādi palielinot muskuļu spēku. Tuncis spēj peldēt ar ātrumu 64 km/h, un sardīnes nevar aizbēgt no tik ātra mednieka. Tas ir divreiz ātrāk, nekā skrien labs sportists – maratonists.

Hameleons

Hameleons prot neticami veikli darboties ar mēli, lai tiktu pie medījuma. Neviens cits dzīvnieks nespēj tik ātri izšaut mēli kā hameleons. Savu darbiņu tas paveic sekundes simtdaļā. Mēle var būt garāka par ķermeni,  turklāt tai ir lipīgs gals, kas uzbrukuma brīdī pārvēršas par tādu kā piesūcekni, medījumu burtiski ieraujot mutē.

Spāre

Spāre ir ļoti neparasta, jo sākumā attīstās ūdenī, bet tikai pēc tam lido debesīs. Kad kāpurs ir pārvērties par daiļu kukaini, tad spēj lidot ar ātrumu līdz 58 km/h. Turklāt jebkurā virzienā –  uz priekšu, atpakaļ un sāniem. Gluži kā mazs helikopters. Spārni kustas līdz 30 reizēm sekundē, turklāt katrs spārns tiek kontrolēts atsevišķi. Tieši tāpēc spāre ir izcila medniece gaisā. Arī žokļi tai veras gan vertikāli, gan horizontāli.

Melnā mamba

Melnā mamba ir viena no pasaulē ātrākajām čūskām. Lai gan nosaukumā minēta melnā krāsa, patiesībā čūska ir olīvu krāsā. Melna ir tikai mute un mēle. Šī veiklā medniece ir ne vien ātra, bet arī indīga. Tā pārvietojas neticami ātri, jo dara to līku loču, nevis taisni uz priekšu. Lokot ķermeni, veidojas laba saķere ar zemi.  Tā medī atklātā laukā un spēj traukties ar ātrumu līdz pat 16 km/h. Neticami, vai ne?

FOTO: GETTYIMAGES.COM