Telefons ātrāk nogurdina acis, jo tā ekrāns ir mazāks, līdz ar to arī burti un video, ko redzi telefonā, ir sīkāki, tāpēc rodas vēlme to tuvināt acīm. Tas ietekmē acu spēju fokusēt un skaidri redzēt attēlu noteiktā attālumā. Turklāt abām acīm vienlaikus jāskatās uz deguna pusi. Tāpēc, ilgstoši darbojoties ar viedierīcēm, īpaši telefonu, bieži rodas sūdzības par acu saspringumu, miglošanos, dubultošanos, graušanu, kā arī acu un galvas sāpēm.

Atpūtini acis!

Darbs pie datora vai spēlīšu spēlēšana datorā un telefonā būtiski atšķiras no grāmatas lasīšanas, uzdevumu pildīšanas burtnīcā un cita veida acu noslogošanas, jo ilgstoša skatīšanās ekrānā liek tev sasprindzināt acis pat tad, ja tu to nejūti, un tas var slikti ietekmēt redzi. Šā un vēl citu iemeslu dēļ bērniem līdz četru gadu vecumam vispār neiesaka lietot viedierīces, pirmsskolniekiem nav vēlams tās lietot ilgāk kā 30 minūtes dienā, savukārt skolēniem ne ilgāk kā 2–3 stundas dienā, ik pēc 30 minūtēm atpūtinot acis. Katrai atpūtas pauzei vajadzētu būt 5–10 minūtes garai. Tās laikā izvingrini acis: paskaties pa logu uz kādu objektu tālumā, tad atkal uz kaut ko istabā, atkārto tā vairākas reizes. Acis atpūtīsies arī tad, ja tās cieši aizvērsi un samitrināsi plakstus ar mitrām plaukstām.

Gudra viedierīču lietošana

Brīžos, kad tu lieto datoru un telefonu, raugies, lai ekrāns būtu tīrs. Tāpat svarīgi, lai uz ekrāna nespīd gaisma – ne lampa, ne saule. Datora ekrānam jābūt nedaudz zemāk par acu līmeni.

Kavē attīstību

Pavisam maziem bērniem viedierīces traucē attīstībai, piemēram, kavē attīstīt pirkstu veiklību, un tas ir cieši saistīts ar valodas mācīšanos. Vispār, lai attīstītos galvas smadzenes, svarīga ir saikne, sarunas ar citiem cilvēkiem, nepieciešamas kustības, pieskārieni, ir jāiemācās pazīt runas intonācijas maiņu, bet viedierīču lietošana to kavē. Un vēl – tu un tavi vienaudži daudz vieglāk nekā pieaugušie varat kļūt atkarīgi no datora un telefona lietošanas.