Bīna kungs mums ir pazīstams ar savādajām izdarībām un smieklīgo mīmiku. Misters Bīns ir populārākais mēmais tēls kopš Čārlija Čaplina laikiem.

Dzimis komiķis
Aktieris Rovans Atkinsons ir piedalījies situāciju komēdijās jau kopš 20 gadu vecuma. 80.gadu sākumā, kad Rovans studēja maģistrantūrā Oksfordas augstskolā, viņam prātā iešāvās amizants tēls, ko nelielā etīdē atveidot Edinburgas festivālā. Šis festivāls notiek katru gadu, un tajā piedalās daudzi komiķi, aktieri un mākslinieki. Atkinsons vēlējās tēlot franču, nevis angļu auditorijas priekšā, kaut arī tēlojumā nebija paredzēts runāt. Viņa dīvainās prasības izbrīnīja festivāla rīkotājus. Kā izrādījās, aktieris vēlējās nedaudz paeksperimentēt ar skatītājiem, jo gribēja redzēt, kā franči reaģēs uz nerunīgu un dīvainu angļu vīriņu.

Mistera Bīna pirmais vārds seriālā netiek minēts. Aktieris Rovans Atkinsons reiz teicis, ka sākotnēji filmas veidotāji bija iecerējuši viņam dot Džuliēna vārdu. Taču šī doma atkrita, jo Džuliēns Bīns skanētu ļoti līdzīgi ģitārista Džuliēna Bēma vārdam.

Pupas kungs
Skatītājiem etīde patika, un Rovans nolēma vīriņu atdzīvināt komēdijseriālā. Filmējot pirmo sēriju, tēla vārds vēl nebija izdomāts. Seriāla veidotāji gribēja tam piešķirt vārdu, kas saistītos ar dārzeni, piemēram, Misters Ziedkāposts, taču palika pie Mistera Pupas jeb Bīna (angļu val. – Bean).