Cepti zirnekļi, pazemes sēnes un siers ar kāpuriem. Vai skan kārdinoši? Bet dažiem cilvēkiem siekalas mutē saskrien tik ļoti, ka viņi gatavi atvadīties no lielas naudas summas, lai tikai tos pagaršotu.

Kuņģa sautējums
Itālijā, Spānijā un vairākās citās valstīs visai populārs ēdiens ir govs kuņģa sautējums. Agrāk tas bija nabadzīgo ganu ēdiens – tā cilvēki centās izmantot visu no lopiņa. Taču mūsdienās daudzi to ēd tāpat vien 🙂 Turklāt tūristi, kuriem šis ēdiens ir svešs, tā pagaršošanu uztver kā īstu izaicinājumu.

Pazemes sēnes
Trifele nav vis konfekte, bet gan sēne. Turklāt pavisam īpaša un ļoti, ļoti dārga sēne, kas aug zem zemes un ir ļoti reta. To atrašanai izmanto speciālas cūkas, kas ir vienas no retajiem dzīvniekiem, kas spēj sajust trifeļu spēcīgo aromātu. Dažas šokolādes konfektes iesauktas par trifelēm, jo to forma ir ļoti līdzīga īsto trifeļu (sēņu) formai.

Kāpuru siers
Var jau būt, ka sieru zeme ir Francija, jo tajā nogaršojami vairāk nekā 300 dažādu sieru – krāsaini, ar piedevām, svaigi, seni un pat pūdēti. Taču itāļi frančus pārspēj ar kādu pavisam savdabīgu sieru – “Casu marzu”. Tas ir īpaši pūdēts kazas piena siers, kuru atstāj ārā nenosegtu. Mušas tajā iedēj oliņas, no kurām vēlāk rodas kāpuri, kas no siera barojas. Tā tas k\l\ust mīkstāks, samazinās tauku saturs un sieram tiek piešķirts īpašs aromāts. Drosmīgākie sieru ēd ar visiem kāpuriem. Vai tu uzdrošinātos?

Cepti zirnekļi
Kambodžā cepti un grauzdēti zirnekļi ir parasta uzkoda un to jau labu laiku neviens neuztver kā ko īpašu. Vietējie atzīst, ka tie garšo kā kaut kas starp vistu un zivi. Šāds paradums Kambodžā aizsākās bada laikos, kad vajadzēja atrast uzturvielu avotus visos iespējamos veidos.

Civetkaķu kafija
Kafija ir teju ikviena pieaugušā rīta ieradumu neatņemama sastāvdaļa. Taču vai zini kura ir pasaulē dārgākā kafija? Tāda, ko pārstrādājis civetkaķis. Ko nozīmē pārstrādājis? Civetkaķis pamielojas ar kafijkoka augļiem un pēc tam dodas nokārtot dabiskās vajadzības. Pupiņas laukā iznāk gluži neskartas, cilvēki tās ievāc, notīra un apgrauzdē. Kilograms šādu pupiņu maksā ap 800 eiro. Diemžēl mūsdienās civetkaķus, kas kafiju palīdz “uzražot”, tur nebrīvē 🙁

Eskimosu saldējums
Saldējums…mmm… Skan labi, vai ne? Bet ja nu tas pagatavots no roņa taukiem, kā to iecienījuši eskimosi jeb inuītu ciltis? Ciltis dzīvo Arktikas polārajos apgabalos un pārsvarā pārtiek no nomedīto valzirgu, ziemeļbriežu un roņu gaļas, turklāt bieži – jēlas. Roņu taukus sajauc ar ogām un ēd gluži kā saldējumu.

FOTO: GETTYIMAGES.COM, WIKIPEDIA.ORG