Kā gan filmas autoram Džordžam Lūkasam radās šī ģeniālā ideja, kas topā vairāk kā 40 gadus?

Aizņēmās no japāņiem

Pirmā “Zvaigžņu karu” filma uz ekrāniem nonāca 1977. gadā. Taču pirms tās Džordžam Lūkasam bija izdevies uzfilmēt komēdiju “Amerikāņu grafiti”, kurā attēlota viena diena amerikāņu jauniešu dzīvē 1962. gadā. Filma guva milzīgu skatītāju atsaucību, ieguva “Oskara” nomināciju un padarīja Lūkasu par miljonāru. Guvis šādus panākumus, Lūkass nolēma laist klajā nākamo grāvēju, un priekšnoteikums bija, ka filmā noteikti jāpiedalās aktierim Harisonam Fordam.

Par galveno iedvesmas avotu “Zvaigžņu kariem” kalpoja japāņu filma “Slēptais cietoksnis”. Abas lentes pamatā ir ļoti
līdzīgas. Lūkass “Zvaigžņu karos” arī saglabājis japāņu filmas elementus — cīņas ar zobeniem, džedajus, kas ir līdzīgi samurajiem, turklāt dažu varoņu tērpi atgādina kimono.

Aizgūtie varoņi

“Zvaigžņu kari” norisinās kosmosā tālā pagātnē. Šī ideja ir radusies tādēļ, ka cilvēki filmas rašanās pirmsākumos mēdza fantazēt, kādas tehnoloģijas valdīs nākotnē. Tāpat filmās ir kaut kas no vesterniem un seno romiešu mitoloģijas. Vēl “Zvaigžņu karu” idejai ir ņemti motīvi no Džozefa Kembela grāmatas “Varonis ar tūkstoš sejām”. Šajā grāmatā ir aprakstītas teorijas par dažādiem mitoloģiskiem un reliģiskajiem varoņiem. Lūkass ir atzinis, ka divi tēli izveidoti līdzīgi “Gredzenu pavēlnieka” romānu varoņiem Gendalfam un Raganu Karalim – džedajs Obi-Van Kenobi un pārnācējs uz Spēka tumšo pusi Dārts Veiders.

Gribēja izmantot citu seriālu

Sākumā Džordžs Lūkass bija paredzējis “Zvaigžņu karu” filmās izmantot pārveidotus “Fleša Gordona” seriālus. Diemžēl Lūkass nedabūja tam atļauju, tādēļ viņam nācās ķerties pie citiem iedvesmas avotiem. Tomēr daudzas lietas viņš ir izmantojis, piemēram, impērijas un dumpinieku karaspēku sadursmes, Mākoņu pilsētu un pat slaveno filmas iesākumu, kurā pārstāsta notikumus un teksts virzās uz augšu.

Kas notiek “Zvaigžņu karos”?

“Zvaigžņu karu” sērijā iekļautas 9 filmas: oriģinālā triloģija, priekšvēstures triloģija, turpinājuma triloģija, kā arī atvasinātās filmas, kuru darbība risinās kādā “galaktikā tālu, tālu projām…”. Filmas notikumu un darbības pamatā ir džedaju (miera bruņinieku) un situ (Spēka tumšās puses piekritēju) konflikts, kas pāraug galaktikas mēroga karā
starp Republiku un separātistiem. Pēc džedaju faktiskas iznīcības turpinās karš starp Impēriju un dumpiniekiem.