Mmmm…tās nu gan ir gardas brokastis! Vai zini, kā tās top?

Brokastu pārslu ražotnē “Milzu!”, kas atrodas Kuldīgā, tiek ražotas veselīgās rudzu brokastu pārslas. Lielāko ražošanas darbu paveic dažādas iekārtas, kuras uzrauga vien pieci darbinieki. Iekārtas sajauc vajadzīgo masu, izveido formu, safasē un sapako pārslas maisiņos.

Viss sākas ar miltiem
Brokastu pārslas ražo līdzīgi kā rupjmaizi – jau samaltus rudzu miltus rūpīgi sajauc kopā ar samaltām auzām. Ja tiek gatavotas kakao pārslas, tad miltiem klāt pievieno arī vajadzīgo daudzumu kakao pulvera. Netiek izmantots kakao sviests, lai pārslas nesaturētu taukus. Kad masa sajaukta, to ber iekārtā, kurā ar īpašu spiešanas tehnoloģiju tiek radīta pārslu forma – cilindriņi, bumbiņas vai riņķīši. Šajā brīdī pārslas vēl nav kraukšķīgas. Tādas tās kļūst pēc žāvēšanas speciālā krāsnī, kurā ir ļoti sauss gaiss un aptuveni 80 ºC temperatūra. Pārslas žāvējas aptuveni pusstundu, līdz mitrums no tām ir iztvaikojis.


Saldā glazūra
Pēc žāvēšanas pārslas tiek glazētas ar cukuru, lai tām piešķirtu saldumu. Glazūrai tiek pievienotas arī visas garšas, kuras minētas uz pārslu iepakojuma – medus, dzērvenes, smiltsērkšķi. Interesanti, ka ne tikai miltiem, bet arī glazūrai pievieno kakao pulveri, ja tiek ražotas pārslas ar kakao garšu. Savukārt, ražojot bezcukura pārslas, tās neglazē vispār. Pēc glazēšanas pārslas atkal tiek liktas krāsnī, kur tās vēlreiz žāvējas aptuveni pusstundu. Tad pārslas sūta uz fasēšanas mašīnu, kas automātiski safasē vajadzīgo pārslu svaru maisiņos, kurus automātiski aizver ciet. Tad rūpnīcas darbinieki ar rokām šos maisiņus ieliek kastītēs, kādas varam nopirkt veikalos.