Salu, Dienvidu, Vanšu… Arī Rīga var lepoties ar vairākiem iespaidīgiem tiltiem. Iepazīsti septiņus citu valstu tiltus, kas izpelnījušies pasaules slavu!

Česapikas līča tilts atrodas ASV austrumu krastā un biedē daudzus autovadītājus, lai to pārvarētu pirmoreiz. Tilts ir teju 7 kilometrus garš, vai spēj iedomāties? Turklāt tas uzcelts vairāk nekā 60 metru augstumā. Lai ar taksometru pieveiktu izmēros iespaidīgāko tiltu, pasažieriem jāatvadās no aptuveni 30 dolāriem (aptuveni 27 eiro). Tilts ir tik garš, ka nav nekas neparasts, ja, esot uz tā, var sajust tilta svārstības – vējš un automobiļu noslogojums to šūpo.

Ešima Ohaši ir tilts starp divām Japānas pilsētām – Macue un Sakaiminato. Arī tas nav no īsākajiem un stiepjas teju 2 kilometru garumā, taču slavens ar pavisam ko citu – tas tiek dēvēts arī par “amerikāņu kalniņu tiltu”. Un kāpēc gan? Šis tilts ir ļoti stāvs un tiešām atgādina atrakciju, vagoniņā triecoties pa kalniem un lejām. Izrādās šādu tiltu japāņi nolēma celt, lai pa tā apakšu varētu netraucēti pārvietoties lieli kuģi. Vai tu uzdrošinātos braukt pāri šādam tiltam?

Karaliskās aizas tilts Kolorādo, ASV atrodas iespaidīgā 395 metru augstumā un ved pāri elpu aizraujošai aizai, kas iepriecina dabas mīļotāju sirdis. Piņķerīgo tilta celtniecību sāka tālajā 1929. gadā un pabeidza to 7 mēnešos. Tas ir gana iespaidīgs ātrums pat tiem tiltiem, kuriem ir salīdzinoši viegli piekļūt. Celtniecībā tiltam tika izmantoti 1292 koka dēļi.

Spirāles tilts Singapūrā ir īstens mākslas darbs, ko steidz apskatīt tūristi no visas pasaules. Tas ir gājēju tilts, kas savieno divas pilsētas daļas. Tiltu atklāja 2010.gadā, un kopš tā laika tas kalpojis arī kā mākslas galerija – tur bieži tiek izstādīti bērnu un jauniešu zīmējumi, grafikas un gleznas.

Tauera tilts Londonā ir īsta tiltu klasika. Tas ir īpašs ar to, ka ir gan piekaru, gan paceļamais tilts – to iespējams pacelt. Taču tam ir arī gara vēsture – tiltu cēla tālajā 1886. gadā, bet atklāja astoņus gadus vēlāk. Visu šo laiku celtnieki un inženieri prātoja, kā 244 metrus garo tiltu padarīt drošu, ērtu lietošanā un tādu, kas kalpotu gadsimtiem ilgi. Un – izdevās!

Gāras tilts Francijā ir viens no senākajiem pasaulē. Tas varētu būt celts laikā no 19. gada pirms mūsu ēras līdz 150. gadam mūsu ērā. Turklāt tas ir arī augstākais tilts, kādu jebkad uzcēluši senie romieši. Un tas darīts prasmīgi – lielie akmens bluķi ir izgriezti perfekti pieguļošās formās, kas saglabājušās gadu tūkstošiem ilgi. Vai spēj iedomāties, kā tik iespaidīgs tilts uzcelts bez spēcīgu iekārtu palīdzības?

Langkavi debesu tilts Malaizijā celts, ar helikopteriem nogādājot tilta detaļas tik augstu kalnā (aptuveni 700 m). 125 metrus garais tilts uzbūvēts par godu tūristiem un pastaigu cienītājiem. Tā līkumotajā ceļā teju ik uz soļa atklājas skaisti skati.

FOTO: GETTYIMAGES.COM