Vai jau pienācis laiks vilkt no skapja ārā skrituļslidas? Pavisam drīz jau varēsi traukties piedzīvojumos! Taču kā gan skrituļslidas radās?

Par pirmo skrituļslidu izgudrotāju uzskata Žanu Žozefu Merlinu (1735–1803). 1760. gadā Merlins savu izgudrojumu parādīja kādā Londonas masku ballē. Viņš, spēlēdams vijoli, virpuļoja starp pārsteigto publiku ar īpašām kurpēm, kam bija pielikti mazi metāliski riteņi. Lai arī priekšnesums bija efektīvs, Merlins nespēja laikus nobremzēt. Viņš ietriecās sienā, sasitot ļoti dārgu spoguli un savainojot pats sevi.
Tomēr Merlins savu izgudrojumu nepatentēja, to 1819. gadā izdarīja francūzis Monsjē Petibleds. Viņa slidas jeb petibledi bija ar trīs riteņiem, kas veidoti no koka, dzelzs vai ziloņkaula. Pie kājām tās tika piestiprinātas ar ādas jostām.
Petibledi ātri kļuva par modes lietu. Piemēram, Berlīnē pat esot bijis restorāns, kurā oficianti pārvietojušies ar šīm slidām. Tas viss turpinājās līdz 1863. gadam, kad amerikānis Džeimss Leonards Plimptons izgudroja slidas
jau ar četriem riteņiem.
Pagrieziena punkts skrituļslidu vēsturē bija 1979. gads, kad divi brāļi hokejisti Skots un Brenans Olsoni izdomāja ritentiņus salikt vienā rindā. Pēc dažiem gadiem viņi nodibināja savu uzņēmumu “Rollerblade”. Izgudrojuma iemesls bija pavisam vienkāršs — viņi iedomājās, ka šāds slidu modelis būs ideāls hokeja treniņiem vasarās ārpus telpām.