Bermudu trijstūris ir viena no leģendām visvairāk apvītajām vietām pasaulē. Tas atrodas Atlantijas okeānā, un tā robežas nosaka trīs punkti – Maiami Floridā, Bermuda un Sanhuana Puertoriko. Bet vai tiešām tas ir tik bīstams, kā runā?

Avāriju centrs

Bermudu trijstūrī patiesi noticis daudz neparastu avāriju, piemēram, bez vēsts pazuduši kuģi un lidmašīnas. Kāda leģenda pat vēsta, ka okeāna dzelmē atrodoties pazudusī pilsēta Atlantīda un tieši tā ir vainojama avārijās. Pats pirmais, kas jau 16. gadsimtā aprakstīja neparastu gaismu parādīšanos un kompasa atteikšanos rādīt, bija slavenais jūrasbraucējs Kristofors Kolumbs. Pēc tam dīvainas parādības novēroja arī citi jūrasbraucēji – nestrādāja radioaparatūra un navigācija nerādīja pareizi. 18. gs. beigās kuģu pazušana mistiskajā trijstūrī jau bija visai bieža. 1800. gadā te pazuda divi ASV kuģi “Pieckering” un “Insurgent”, kas kopā veda ap 445 cilvēku. Savukārt 1840. gadā atrada kādu teju neskartu Francijas kuģi ar visu kravu, taču bez vēsts bija pazuduši visi cilvēki, kas uz kuģa atradās. Visskaļākais gadījums notika 1945. gada decembrī. Tad treniņlidojumā devās piecas torpēdlidmašīnas “Avenger” un pazuda bez vēsts. Tās pašas dienas pievakarē pazudušos devās meklēt vēl viena lidmašīna, un arī tā pazuda bez vēsts.

Neatklāts noslēpums

Ir daudz teoriju, kāpēc Bermudu trijstūrī notiek neizskaidrojamās pazušanas un tehnika atsakās darboties. Vieni tic mistiskiem nostāstiem, taču citi noslēpumu centušies atklāt ar zinātnes palīdzību. Arī zinātniskās teorijas ir vairākas, un vēl joprojām neviena no tām nav apstiprināta kā pilnīgi ticama. 2011. gadā austrāliešu zinātnieki bija izpētījuši, ka reģions cieš no gāzu pieplūdes – ūdenī augšup ceļas milzīgi to burbuļi, kas spējīgi nogremdēt pat vislielākos kuģus. Vēl kāda teorija vēsta, ka šajā vietā ir spēcīgs elektromagnētiskais lauks, kas sabojā ierīces, savukārt spēcīgā Golfa straume ātri pārvieto kuģu un lidmašīnu atlūzas uz citu vietu.