Izcila oža, lieliskas orientēšanās spējas, nedalīta uzmanība un gatavība aizturēt likuma pārkāpējus. Šīs prasmes raksturo labi trenētu dienesta suni, kurš ikdienā atvieglo darbu robežsargiem, policistiem, karavīriem, ostu un lidostu drošības dienestu darbiniekiem. Uzzini, kāda ir dienestu suņu darba diena!

Īpaši trenēti deguni

Robežsardzes dienesta suņiem jābūt ar spēcīgu degunu jeb labi attīstītu ožu. Tas nepieciešams dažādu vielu atpazīšanai un cilvēku pēdu saošanai. Dienesta suņus izmanto ne tikai nelegālu vielu meklēšanā. Ir suņi, kas pat spēj noteikt, kuri cilvēkus saslimuši ar Covid-19, pirms viņi paši to zina! Tāpat jau labu laiku suņus izmanto dažādu slimību noteikšanai, piemēram, audzēju un epilepsijas lēkmju prognozēšanai. Šie suņi jūt epilepsijas lēkmes tuvošanos un par to brīdina saimnieku, lai viņš var tai sagatavoties. Kā tas ir iespējams? Suns jūt vielas, kas izdalās cilvēka organismā, pirms viņš pats tās sajūt. Arī audzēja šūnām ir sava smarža, ko var iemācīt sunim atpazīt. Suņa deguns ir ļoti smalki iekārtots. Tam pietiek vien ar dažām molekulām gaisā, lai atpazītu smaržu.

Uzaug ģimenē

Dienesta suņi uzaug kinologa ģimenē. Tas nozīmē, ka suns kinologam līdzās ir katru dienu, arī brīvdienās. Pat atvaļinājumā viņiem jādodas kopā ar savu suni. Tieši tāpēc dienesta suņu kinologu profesija ir ļoti atbildīga. Ja arī tu domā kādreiz kļūt par kinologu, tad zini, ka vismaz viena suņa mūža garumā tev būs ar viņu jābūt kopā dienu no dienas.

Kad kinologs-instruktors dodas uz darbu, lai apmācītu citus kinologus un suņus, viņa suns arī nāk līdzi arī tad, ja pats šajās mācībās nepiedalās. Tad instruktora suns gaida voljērā, bet tik un tā ir līdzās. Katru dienu kinologs ar savu suni arī pastrādā – ķemmē, pabaro, pastaigājas, veic ikdienas treniņu.

Trenē jau no mazotnes
Ļoti veikli un spēcīgi

Vēlies lasīt visu rakstu un apskatīt citus aizraujošus foto? Iegādājies maija “Ilustrētā Junioriem” preses tirdzniecības vietās vai abonē te!