Spēle “Clash Royale” tika izveidota 2016. gadā, bet tā pavisam ātri iekļuva lejupielādētāko spēļu augšgalā un vēl joprojām aizrauj ne vienu vien viedtālruņu spēlīšu entuziastu.

Vispusīga spēle
Spēles “Clash Royale” princips ir vienkāršs – tā norit tiešsaistē jeb vienlaikus spēlē piedalās vairāki spēlētāji, kas savā starpā cīnās par uzvaru. Spēlē ir iespējams izvēlēties vienu no 11 arēnām, tostarp “treniņu arēnu”, kurā spēlētājs cīnās ar ieprogrammētu pretinieku. Abām pusēm ir divi aizsargtorņi un viens karaļa tornis. Spēles gaitā abi spēlētāji uzbrūk viens otra torņiem, izmantojot dažādas kārtis, piemēram, burvestību vai kāda pasaku tēla kārtis. Uzvar tas spēlētājs, kurš iznīcina vairāk torņu, vai arī tas, kurš iznīcina pretinieka karaļa torni – šī torņa nobrucināšana garantē tūlītēju uzvaru. Turklāt spēlētājs pats var sakombinēt savas cīņas kārtis, veidot “spēlētāju klanus” ar draugiem un pat ar tiem sarakstīties, kā arī doties “draudzīgajos cīniņos”.

Lai gan spēle “Clash Royale” ir atzīta par vienu no interesantākajām viedtālruņu spēlēm, tomēr tai ir vairāki trūkumi, piemēram, lai sasniegtu augstus rezultātus spēlē, gribot negribot spēlētājam būs jāiegādājas uzlabojumi vai jāgaida vairākas stundas, lai atvērtu kādu īpašo spēles lādi.

Koša un izklaidējoša
“Clash Royale” uzvaras gājienu veicināja šīs pašas spēles izstrādātāja “Supercell” iepriekš populārā spēle “Clash of Clans”. Arī šī spēle bija ļoti iecienīta pusaudžu vidū. Spēles izstrādātāji atzīst – spēle ir guvusi tik lielus panākumus tāpēc, ka ir koša, izklaidējoša un tai piemīt savdabīgs vizuālais noformējums. Turklāt spēles gaita ir pārdomāta – tai ir vairākas funkcijas, spēlētājam ir jāņem talkā loģiskā domāšana, lai spētu uzveikt stiprākos pretiniekus, jācīnās un jāanalizē, kādas kārtis ir nepieciešams likt galdā. Tāpat cīņas ilgst tikai minūti vai mazliet vairāk – tieši tik daudz laika spēlētājs var veltīt cīņai, gaidot rindā vai braucot sabiedriskajā transportā.