Interesantas un neparastas pasaules vietas iespējams iepazīt dažādi. Kāpēc gan to nedarīt, ceļojot pa dzelzceļa sliedēm? Aplūko aizraujošākos vilcienu maršrutus!

Tokaido Šinkansens
Par Šinkansenu japāņi dēvē ložu vilcienu, kas traucas neiedomājamā ātrumā. Pirmais šāda tipa vilciens maršrutu Tokija–Osaka veica jau 1964. gadā, bet mūsdienās tas notiek vēl lielākā ātrumā – 515 kilometrus pieveic vien divās ar pusi stundās. Turklāt arī maršruts ir ievērojams, jo pasažieri var vērot vienu no aktīvajiem vulkāniem un augstāko Japānas virsotni Fudzi. Tiesa gan, ainavai vilciens pasteidzas garām zibenīgi. Ceļojuma laikā piedāvā nogaršot neparastās japāņu vilcienu maltītes ekibenus. Tajās vietējie liek katram reģionam raksturīgākos ēdienus, lai kultūru varētu iepazīt arī ar garšas kārpiņām 🙂

Ledāja ekspresis
Sliežu ceļš savieno divus slavenus un gleznainus Šveices kalnu kūrortus. Tas ved cauri Alpiem, un dienu garajā ceļojumā vilciens izbrauc caur 91 tuneli un šķērso 291 tiltu. Turklāt augstākā ceļojuma vieta atrodas 2043 metru augstumā, no kuras paveras pasakains skats uz Šveices ainavu. Atmiņā noteikti paliks arī Landvaseras tilts, kas atrodas vairāk nekā 60 metru augstumā un balstās uz sešām varenām arkām. Turklāt arī tā noslēgums ir aizraujošs – tilts pasažierus ieved kalnu tunelī.

Vēlies iepazīt arī citus aizraujošus vilcienu maršrutus? Iegādājies maija “Ilustrētā Junioriem” preses tirdzniecības vietās vai abonē te!