10 atjautības uzdevumi, kas liks tev kārtīgi kustināt pelēkās šūniņas. Vai vari tos visus atrisināt?

1. Kā tas iespējams?

Alise vakariņo. Ēdot zupu, viņa paskatās pa logu un redz brīnumskaistu, lielu baznīcu. Ēdot otro ēdienu, viņa paskatās pa to pašu logu un redz tumšu mežu. Ēdot saldo ēdienu, viņa skatās pa to pašu logu un redz cilvēku pūli. Pēc tam viņa dzer tēju, atkal skatās pa to pašu logu un redz spilgti dzeltenu pieneņu lauku. Kā tas iespējams?

2. Āķīgais jautājums.

Kas ir liels Zviedrijā, bet mazs Gruzijā?

3. Kas tas ir?

Kad viņu redz, tad neredz neko?

4. Visas olas nav vienādas

Zemniece iegādājās divas atšķirīgas vistas – brūnā vista dēja lielas olas, bet baltā vista – mazas. Kādu dienu zemniece devās uz kūti, jo viņai vajadzēja divas vienādas olas. Bet tur, kūtī, pilnīgi tumšs. Neko nevar redzēt. Cik olu (pats mazākais) viņai būtu jāņem, lai jebkurā gadījumā tiktu pie divām vienādām olām?

5. Tavs ķermenis

Kura ķermeņa daļa nevar ne plūst, ne viļņoties, bet var tecēt?

6. Viens meža vidū

Iedomājies, ka viens pats ej pa mežu, bet tev somā sērkociņu kastītē ir tikai viens sērkociņš. Ir ļoti auksti, un tu pēkšņi mežā ieraugi guļbaļķu namiņu. Tajā ir petrolejas lampa, svece un dažas malkas pagales ugunskuram. Ko tu iededzināsi pašu pirmo?

7.  Normāli vai dīvaini?

Silvija, Rūta un Sūzija gāja pastaigāties. Pēkšņi Sūzija aizskrēja prom, ielēca pīļu dīķi, peldēja starp pīlēm, izlēca laukā, skraidīja, kamēr izžuva. Pārējām tas nelikās nekas sevišķs. Kāpēc tā?

8. Kāpēc Ēriks nesmejas?

Izrāde cirkā. Klauns sper soli, nokrīt, visi skatītāji sāk smieties. Klauns pieceļas, kāpj pāri spainim, un atkal visi smejas. Tad klauns iekāpj spainī un visbeidzot ieskrien stabā. Visi klātesošie smejas, izņemot Ēriku. Kāpēc Ēriks nesmejas?

9. Ģimene.

Divi dēli un divi tēvi gribēja padzerties. Viņi pasūtīja trīs glāzes ūdens. Kā tas iespējams, ka katrs no viņiem saņems glāzi ūdens?

10. Linards būvē

Linards no klučiem būvē kāpnes. Pirmajam pakāpienam viņam vajag vienu klucīti, otrajam – divus, trešajam pakāpienam trīs un tā tālāk. Cik klucīšu vajadzēs, lai uzbūvētu kāpnes ar 10 pakāpieniem?

Pārbaudi sevi – noskaidro pareizās atbildes!

  1. Alise vakariņo vilcienā, restorānvagonā.
  2. Burts „z”.
  3. Tumsa.
  4. Vismaz trīs olas. Divas no tām noteikti būs lielas vai mazas.
  5. Deguns.
  6. Protams, sērkociņu, jo bez tā nebūs iespējams iegūt uguni.
  7. Jo Sūzija bija suns.
  8.  Jo Ēriks ir klauns.
  9. Jo pie galda sēž tēvs, dēls un vectēvs. Tēvs šajā gadījuma ir gan dēls savam tēvam, gan tēvs savam dēlam.
  10. 55 klucīšus. (1+2+3+4+5+6+7+8+9+10=55)