Žirafes ir augumā iespaidīgākie sauszemes dzīvnieki – pieaugušām augums ir vidēji 4 līdz 5,5 metri. Noskaidrosim, kā šos plankumainos milzeņus pārvadā!

Žirafu ceļojums

Dabiskā dzīvesvieta žirafēm ir Āfrikā uz dienvidiem no Sahāras tuksneša. Savvaļā ir ap 100 000 žirafu, bet to skaits mazinās. Arvien mazāk teritoriju ir piemērotas žirafu dzīvesveidam, kā arī dzīvniekus nogalina malumednieki. Daudzas žirafes mājvietu ir atradušas zoodārzos. Tur dzimušie mazuļi un arī pieaugušie dzīvnieki nereti dodas uz jaunām mājām citos zoodārzos, lai skaistos dzīvniekus var iepazīt visur. Parastā kravas mašīnā pieaugusi žirafe neietilps, tādēļ to pārvadāšanai izmanto pielāgotu piekabi. Tā ir autotreilera izmērā, un to var pavilkt apvidus auto. Piekabes jumta augstumu var mainīt. Šādās piekabēs pārvadā arī citus dzīvniekus, piemēram, kamieļus un lamas.

Pa sauszemi, ūdeni vai gaisu

Parasti transportē jaunākus dzīvniekus, jo tie ir mazāki augumā, kā arī ceļojums tiem sagādā mazāk stresa. Maršrutu iepriekš izplāno, lai brauciens noritētu raiti. Ik pēc noteikta laika auto apstājas, lai dzīvnieks atpūstos. Tad tam dod padzerties un paēst. Šādu piekabi var transportēt ne tikai pa sauszemi, bet arī ar kuģi. Taču jāpārliecinās, lai dzīvnieks var elpot svaigu gaisu, tam ir piemērota gaisa temperatūra un ir ērti. Dažreiz žirafes pārvadā arī ar lidmašīnu, bet tad gan – pavisam jaunas. Dzīvnieku ievieto speciālā sprostā, kas atbilst lidmašīnas pieļaujamiem kravas izmēriem.

Ceļš uz Rīgas zoodārzu

Pusbrāļus Piku un Periskopu uz Rīgu atveda 2007. gada septembrī ar dažu dienu starpību no Poznaņas zoodārza Polijā. Abi Rotšilda žirafu tēviņi tolaik bija 5 gadus veci. Pa ceļam uz zoodārzu gan gadījās kāds piedzīvojums. Iebraucot Rīgā,
dzelzceļa tilta pārvads Lāčplēša ielā izrādījās par zemu, lai pa apakšu izbrauktu piekabe. Dzīvnieku pārvadātāji apstājās un noskrūvēja jumtu zemāk. Žirafe pielieca galvu, un auto veiksmīgi izbrauca zem tilta. Pēc tam jumtu pacēla, un dzīvnieks ērti varēja turpināt ceļu līdz jaunajām mājām. Usmi 2008. gadā pārvācās uz Rīgu no Lodzas zoodārza Polijā, bet Kimi vēl pēc gada atveda no Čehijas. Žirafēm pārvešanas brīdī bija ap 2 gadiem.