Uzzini, kā radies nu tik populārais sociālais tīkls “TikTok”, kā arī iepazīsti 3 vērtīgus kontus, kuriem sekot.

Pat tad, ja tev vecāki vēl nav atļāvuši reģistrēties sociālajā tīklā “TikTok”, tu noteikti zini, kas tas ir. Tā ir mobilā lietotne un interneta lapa, kurā iespējams izveidot īsus video ar interesantiem efektiem. Ja video nevēlies veidot pats, vari apskatīties, ko uzmeistarojuši citi. Sociālo tīklu izmanto vairāk nekā 800 miljoni lietotāju visā pasaulē!


Kā tas viss sākās?
“Facebook”, “Instagram”, “YouTube” un citu populāro sociālo tīklu pirmsākumi meklējami ASV, taču “TikTok” ir izņēmums – tas radīts Ķīnā. To 2016. gadā izdeva ar nosaukumu “Douyin”, un Ķīnā to joprojām pazīst ar šādu nosaukumu. Taču pārējai pasaulei lietotni un interneta portālu piedāvāja ar starptautiski skanīgāku nosaukumu “TikTok”, un tas lietotājiem iepatikās.

Vidējais “TikTok” lietotājs tajā pavada 50 minūtes dienā!

Kas gan iepaticies tik daudziem? Arī citos sociālajos tīklos var ievietot video, bet neviens no tiem nav ieguvis tik strauju popularitāti! Par galveno iemeslu “TikTok” lietošanai pusaudži un jaunieši min to, ka te cilvēki ir patiesāki. Ja, piemēram, “Instagram” var aplūkot glīti uzpucētas bildes un iestudētus video, te lietotāji dalās ar interesantākajiem ikdienas dzīves mirkļiem un tos lieki neizskaistina.


3 “TikTok” konti, kuriem vērts sekot

Triša un Šarlote ir mamma un meita no ASV, kas ik dienu kopā dara jautras lietas un labprāt padalās ar piedzīvotā video.


Ielūkojies Disneja pasaulē! Šo kontu izveidojis kādreizējais Disnejlendas darbinieks, kas nu dzīvo stundas attālumā no tās un to bez maksas var apmeklēt ik dienu. Tādēļ nav nekāds brīnums, ka viņš labprāt padalās ar jautriem video no pasaku zemes.


Iemācies foršākos zīmēšanas trikus! Īsi, vienkārši video ļaus apgūt tādus krāsošanas meistarstiķus, kas ļaus pārsteigt draugus, ģimeni un klasesbiedrus!


“TikTok” iesaka to lietot no 13 gadu vecuma, taču stingra aizlieguma nav. Noteikti pirms tā lietošanas aprunājies ar vecākiem, pastāsti par savu interesi un palūdz atļauju! Parādi vecākiem lietotni un ļauj izpētīt, pirms tajā darbojies pats! Ja vecāki atļauj veidot savu kontu “TikTok”, noteikti veido to privātu, nevis publisku. Tā varēsi kontrolēt, kuriem atļauj aplūkot savus video.


FOTO: GETTYIMAGEs, EKRĀNŠĀVIŅI NO “TIKTOK”