Vai arī tev kādreiz sportojot gadījies sajust asas sāpes paribē? Lai gan tas nav dzīvībai bīstami, tas signalizē par nepareizu elpošanu. Uzzini, kādēļ šāda sajūta rodas un kā no tās izvairīties!

Spiež un dur
Kad sportojam, mums paaugstinās pulss un sirds sāk pukstēt straujāk. Tā gādā, lai visi muskuļi, orgāni un citi audi tiktu apgādāti ar pietiekamu asiņu daudzumu. Asinsrites sistēma piegādā ķermenim gan skābekli, gan citas funkcionēšanai nepieciešamas vielas. Aktīvi sportojot, asinsvados palielinās spiediens. Ja sportotājs nepareizi elpo, spiediens ir pārāk liels un rodas spiedoša sajūta. Visbiežāk to sajūti labajā paribē, jo tur atrodas aknas – spiedienam palielinoties, asinsvadi spiež uz orgānu.

Elpo pareizi!
Skābekļa trūkums pastiprina sirds ritmu un spiedienu asinsvados. Tāpēc, lai durošās sāpes nepiedzīvotu, svarīga ir pareiza elpošana. Katrai sportiskajai aktivitātei tā atšķiras. Piemēram, ja skrien, elpo vienmērīgi caur degunu – gādā, lai ieelpa būtu tikpat bieža un gara, cik izelpa. Tāpat elpo, arī spēlējot futbolu vai basketbolu. Taču, ja pildi spēka vingrojumu, izelpo brīdī, kad jāpieliek visvairāk spēka, bet atpūtā ieelpo. Piemēram, piepumpējoties gaisu pūt uz āru brīdī, kad celies augšup.