Kā tev šķiet – kurš sporta veids ir vieglāks? Tāllēkšana vai šķēpa mešana? Visticamāk, viennozīmīgi atbildēt nevar. Līdzīgi ir ar mūzikas instrumentiem. Katram instrumentam ir sava specifika un grūtības tā apguvē. Droši vien visgrūtāk iet ar to, kuru negribas spēlēt. Kad negribas vingrināties, tad viss šķiet grūti.

Ikviens, kuram patīk spēlēt kādu instrumentu, pateiks, ka to darīt ir viegli. Taču, lai varētu spēlēt viegli, ir daudz jātrenējas. Jo profesionālāk instrumentu grib apgūt, jo vairāk jāspēlē. Piemēram, Emīla Dārziņa speciālajā mūzikas vidusskolā, kur gatavo Mūzikas akadēmijas studentus, jāspēlē pat 5 vai 6 stundas dienā. Pirms atbildīga koncerta vai konkursa dažkārt ar instrumenta jāpavada visa diena.

Skaņu vilina ar dzirdi

Ir teiciens – lai spēlētu klavieres, vajag tikai redzi. Protams, arī klavierspēlei vajag dzirdi, taču šim instrumentam ir taustiņi. Lai kā to nospiestu, taustiņš skanēs attiecīgajā augstumā. Nošu augstums nav jāmeklē. Taču, lai spēlētu vijoli, ir jābūt ļoti labām dzirdes dotībām. Mūziķis ar dzirdi atrod īsto vietu, kur likt pirkstus uz stīgām. Skanējumu izšķir milimetri. Tas pats attiecas arī uz altu, čellu un kontrabasu.