Sākotnēji suņi pārtika no cilvēku ēdiena pārpalikumiem un tā, ko paši spēja atrast vai nomedīt. Ritot laikam, turīgi cilvēki aizvien vairāk domāja par to, ko ēd viņu mīluļi, un sāka gatavot tieši suņiem paredzētu ēdienu. Tas pārsvarā sastāvēja no gaļas, maizes un piena. Tomēr cilvēki, kuri nebija tik bagāti, turpināja suņus barot ar sava ēdiena pārpalikumiem.

Pirmā neveiksme

1860. gadā Anglijā pirmo reizi sāka pārdot suņu cepumus “Spratt’s dog biscuits”. Lielākā daļa suņu saimnieku uzskatīja, ka suņiem šādi cepumi nav vajadzīgi, tāpēc tos nepirka. Savukārt vairāki veikalu īpašnieki atteicās līdztekus cilvēku barībai tirgot arī suņu barību, jo tas šķita nepieņemami.

Suņu barības uzvaras gājiens

Pēc vairāk nekā 50 gadiem ASV tika uzsākta suņu barības konservu tirdzniecība. Šoreiz ar pārdošanu veicās labāk, un cilvēki labprāt pirka konservus saviem mīluļiem. Tomēr ar Otrā pasaules kara sākumu metāls, no kā ražoja konservu kārbas, kļuva par deficītu. Tāpēc tika izgudrota suņu sausā barība. Kopš tā laika dažāda suņu barība ir kļuvusi par ierastu lietu mūsu mīluļu dzīvē.

Savukārt kaķus cilvēki pieradināja, lai tiktu galā ar pelēm, žurkām un citiem grauzējiem, kas labprāt iemitinājās mājokļos un pārtikas kambaros. Peļu junkuru nomedītie grauzēji un cilvēku ēdiena pārpalikumi, kā arī putni un kukaiņi bija kaķu vienīgā barība.

Pirmā kaķu barība

Veikalu plauktos pirmā kaķu barība parādījās 1876. gadā. To arī izgudroja uzņēmums “Spratt’s”. Gluži tāpat kā suņu barība, arī kaķu barība laika gaitā tika uzlabota līdz tādai, kādu to tagad redzam veikalu plauktos.