Nometnes pirmā aktivitāte pēc rīta rosmes un brokastīm bija Laumu dabas parka bišu trases apmeklējums kopā ar gidi Ingu. Takas izpētes laikā Juniori uzzināja dažādus interesantus faktus par bitēm un to dzīvi. Junioriem bija iespēja uzdot visus interesējošos jautājums, jo zinošā gide uz visu atbildēja.

Pēc tam bija laiks angļu valodai, kuras laikā tika izrunāta ceturtās nometnes dienas tēma – mīti un leģendas, kas saistītas ar ūdeņiem. Runa bija gan par Neptūnu, gan par Atlantīdu, gan par nārām un dažādiem ūdens briesmoņiem un iemītniekiem.

Pēc gardajām pusdienām Juniorus apciemoja žurnāla “Ilustrētā Junioriem” komanda, kura pastāstīja par to, kā tad īsti tiek veidots žurnāls, cik ilgs laiks ir nepieciešams, lai izveidotu žurnālu, un cik reizes katra raksta teksts tiek pārlasīts, līdz tas nonāk pie lasītāja. Kopā ar žurnāla komandu Junioriem bija iespēja piedalīties žurnāla vāka veidošanā. Cerams, ka Junioru idejas žurnāla komandai noderēs! 🙂

Vakarā Junioriem bija iespēja piedalīties foto orientēšanās uzdevuma pildīšanā. Šī uzdevuma pildīšana Junioriem sagādāja daudzus jautrus brīžus, jo papildus punktus iespējams bija iegūt, ja pie foto orientēšanās objekta tika uzņemts selfijs ar visiem komandas dalībniekiem. Cik Junioriem gāja jautri 🙂

Laumu dabas parka pavāri ceturtajā dienā vakariņas pasniedza pie ugunskura, bija pagatavots gards plovs. Atmosfēra pie ugunskura, smiekli un joki ievija Juniorus vakariņu laikā. 

Pirms došanās pie ikvakara pasēdēšanas pie ugunskura, kur Juniori dalās savos iespaidos par dienu, jautrā atmosfērā tika spēlēta spēle “karstais kartupelis”. Vakars noslēdzās, skatoties futbolu vienai grupai un multfilmu otrai grupai.

Junioru blogs:

“Man patika bišu taka un tas, ka atbrauca ciemos žurnāla “Ilustrētā Junioriem” komanda, ar kuru kopā veidojām žurnāla vāku. Vakariņās bija garšīgs plovs. Man patika nopūst sveci,” Paula N.

“Man patika peldēties, spēlēt basketbolu un “karsto kartupeli” un doties pie ugunskura,” Marks

“Man patika jauki atpūsties bišu takā un uzzināt jaunu informāciju. Man patika patrakot ar meitenēm un izdejoties dažādu dziesmu ritmos. Man patika izrunāties un izteikti savas domas pie ugunskura,” Keita

“Man ļoti patika bišu taka un doties pie dzīvām bitēm,” Laura

“Man patika spēlēt foto orientēšanās spēli, jo dažus objektus bija ļoti grūti atrast. Man patika skatīties video par leģendām un mītiem un pierakstīt interesantus faktus. Ļoti patika tas, ka vakariņas bija citā vietā,” Rēzija

“Man ļoti patika, ka šovakar man bija tas gods nopūst sveci pie ugunskura. Es pirmo reizi pagaršoju bumbieru sulas saldējuma kokteili – tas bija ļoti garšīgs! Man sanāca labi nopeldēties. Bija ļoti forši izveidot “Ilustrētā Junioriem” žurnāla vāku. Bija ļoti interesanti doties pie bitēm, un es redzēju, kā piedzimst bite!” Rebeka N.

TEKSTS: Laura Liepiņa, FOTO: Laura Liepiņa un Jogita Liepiņa