Vai esi iedomājies, ka ir lietas, kas notiek tikai vasarā? Uzzini par dīvainām parādībām un smieklīgiem notikumiem!

Nr.1

Eifeļa tornis kļūst garāks

Vai spēj noticēt, ka iespaidīgais Eifeļa tornis Parīzē vasarā kļūst par 15 cm garāks? Tas tāpēc, ka slavenā konstrukcija ir veidota no metāla un šis materiāls siltā laikā izplešas!

Nr. 2

Vasaras brīvlaiks ziemā

Argentīnā vasaras brīvlaiks sākas decembra vidū un turpinās līdz Februāra beigām vai marta sākumam. Klau, bet tas jau izklausās pēc ziemas brīvlaika, vai ne? Izrādās, tieši šajā laikā Argentīnā ir viskarstākais laiks, tāpēc bērni atpūšas. Arī pieaugušie atvaļinājumu visbiežāk ņem janvārī vai februārī.

Nr. 3

Meteoru lietus

Zvaigžņu jeb meteoru lietus ir ļoti skaista dabas parādība, ko varam izbaudīt augustā zem klajas debess. Kad vasaras naktis vēl gana siltas, ir aizraujoši gaidīt to mirkli, kad satumsīs un debesīs viena pēc otras kā mazi salūti laidīsies meteori.

Nr. 4

Dzimst mazie bruņurupuči

Jūras bruņurupuču pastaigas jūnijā un jūlijā ir īpaši populāras Floridas pludmalēs. Tad lielās mammas, kas sver 90 – 113 kg, iznāk krastā, lai iekārtotu vietiņu olām. Pēc aptuveni diviem mēnešiem mazie, mīlīgie radījumi izšķiļas. Tad tie sagaida vakaru vai nakti, kad smiltis atdziest, un veic savu dzīves svarīgāko “pārgājienu” uz okeānu.

Nr. 5

Mazuļu garastāvoklis

Eiropas Neiropsihofarmakoloģijas koledžas pētnieki noskaidrojuši, ka bērni, kuri dzimuši vasarā, ir ar lielāku noslieci uz garastāvokļa svārstībām, nekā tie, kas pasaulē nākuši ziemā. Zinātniekiem nav līdz galam skaidrs, kāpēc tā notiek, bet, visticamāk, to ietekmē dopamīna un serotonīna jeb tā dēvēto laimes hormonu līmenis asinīs.

Nr. 6.

Polārā diena

Par polāro dienu sauc parādību, kad saule vismaz 24 stundas nenoriet. Jo tuvāk Ziemeļpolam vai Dienvidpolam, jo polārās dienas un polārās nakts periodi ir garāki un var ilgt pat vairākas nedēļas vai mēnešus. Polāro dienu novēro Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā, Krievijā, Aļaskas štatā ASV, Kanādā, kā arī Grenlandē. Bet dienvidu puslodē – tikai Antarktīdā.

Nr. 7

Dullās kazas

Ik gadu apmēram jūnijā kāpelējošās kazas rāpjas argāna kokos pat 10 metru augstumā, lai mielotos ar gardajiem augļiem. Šis skats uzņemts Āfrikas ziemeļos.

Nr. 8

Lāči ķer zivis

Vasara ir īstais laiks, kad lāčus Aļaskā var pieķert zvejojam. Lai gan Baltijas lasis nārsto oktobra beigās, novembrī, Aļaskā tas notiek vasarā. Tūkstošiem zivju, peldot pret straumi un ik pa laikam izlecot no ūdens, atvieglo lāčiem darbiņu.

Nr. 9.

Vasaras depresija

Vai esi dzirdējis, ka ir ļaudis, kuri ziemā jūtas īpaši nomākti, jo saules gaismas ir maz, ir auksts un drēgns. Brr… Izrādās, no depresijas cilvēki cieš ne tikai ziemā. Kurš gan būtu domājis, ka arī pārāk daudz saules kādam var kaitēt? Apetītes zudums, bezmiegs un pārmērīgi centieni savas vasaras brīvdienas salīdzināt ar citu cilvēku piedzīvoto, kas skaisti un rožaini attēlots sociālajos tīklos. Tas viss var krietni pabojāt omu.

Nr. 10

Superīss vasaras brīvlaiks

Lai gan indiešu bērni pārsvarā bauda skolas brīvlaiku, sākot no marta, aprīļa vai maija (kā kurā vietā), līdz pat jūnijam, jūlijam, ir kāda vieta ziemeļos, kur viss notiek atšķirīgi. Kašmīras reģionā bērnu vasaras brīvdienas ir vien 10 dienu. Kāda netaisnība, vai ne?

FOTO: UNSPLASH.COM, GETTYIMAGES.COM, WIKIPEDIA.ORG