Kartupeļi savus labumus ir paslēpuši zem zemes. Tos mēs ievācam, glabājam, gatavojam un liekam gan svētku, gan ikdienas galdā. Taču augam ir vēl apaļi izaugumi, kas nav ēdami, – bumbulīši.

Labāk neēd!

Kartupeļiem bumbulīši atrodas uz auga virszemes daļas jeb lakstiem, kas veidojas pēc ziedēšanas. Tie ir kartupeļu auga augļi, kuros nobriest sēkliņas, un šie bumbulīši uzturam noteikti nav piemēroti, jo satur indīgu vielu – solanīnu, kas veidojas saules gaismas ietekmē un cilvēkam var izraisīt sliktu dūšu, vemšanu, galvas sāpes un citas ne visai patīkamas sajūtas. Noteikti esi dzirdējis arī stāstu par kartupeļu audzēšanas pirmsākumiem, kad cilvēki domāja, ka tieši šie bumbulīši ir ēdami, kā rezultātā saindējās un dabūja vēdergraizes. Tikai sadusmojušies un lauku nodedzinājuši, cilvēki atklāja, ka īstais gardums slēpjas zem zemes.

Bumbuļi arī zem zemes

Kartupeļus pavairo veģetatīvi. Tas nozīmē, ka no bumbuļos esošajām sēkliņām iespējams veidot un audzēt jaunas kartupeļu šķirnes. Tiesa gan, visbiežāk kartupeļus stāda, izmantojot citus auga bumbulīšus – tos, kas atrodas zem zemes dzinumu galos. Tā arī ir vienīgā kartupeļa auga daļa, ko drīkst lietot uzturā. Un arī tikai gadījumos, ja tie nav saules gaismas ietekmē kļuvuši zaļgani. Tad arī šajos bumbuļos ir izveidojusies indīgā viela solanīns, un tos ēst nevajag.