Vēl pāris gadus atpakaļ dāmām nācās krietni uzmanīties ar tikko veiktu manikīru – pēc trauku mazgāšanas, sportošanas vai pēc aktīvas atpūtas nagu lakojums bija sabojāts. Šodien manikīrs var noturēties vismaz divas nedēļas vai pat ilgāk.

Ir no kā izvēlēties!

Manikīra pasaulē ir pieci mākslīgo nagu veidi – pieliekamie plastmasas nadziņi, akrila, gela un zīda vai stikla šķiedras pamatnes nagi. Katrs no mākslīgo nagu veidiem atšķiras ar to sastāvu, uzklāšanas veidu un noturību, tāpēc dāmām pirms došanās uz skaistumkopšanas salonu ir jāizdomā, kuri mākslīgie nagi būs piemērotākie. Visvienkāršākie un vieglāk lietojamie ir veikalos nopērkamie plastmasas mākslīgie nagi, ko vari pati mājās pielīmēt ar komplektā pievienoto līmi. Tie ir veidoti no plāna plastmasas materiāla un nagus rotās neilgu laiku – aptuveni nedēļu.

Uzbūvē vēl vienu nagu

Atšķirībā no pieliekamajiem nadziņiem pārējo mākslīgo nagu paveidu uzlikšana ir jāuztic profesionālim, jo tā prasa īpašu uzmanību, turklāt nepieciešams speciāls aprīkojums. Iecienītākie mākslīgie nagi ir veidoti no akrila pūdera un akrila līmes, ko sajauc kopā, iegūstot mīklai līdzīgu masu, kas jāuzklāj uz nagiem. Meistars šo akrila masu uzklāj uz dabīgajiem nagiem un pielīdzina, līdz masa ir kļuvusi plānāka, aptver visu naga virsmu un ļauj tiem sacietēt. Kā jau noproti – šie nagi ir veidoti no ļoti izturīga plastikāta, tāpēc tie noturas ilgi. Ar šo pašu materiālu nagus ir iespējams padarīt garākus – aiz dabīgā naga piestiprina nelīpošu papīru un ar akrila masu “uzbūvē” slāni, kas sliecas pāri īstā naga garumam.

Zem lampas sacietē

Interesantākie mākslīgie nagi ir no gela, kas jānožāvē zem speciālas ultravioleto staru lampas. Šos mākslīgos nagus veido ar biezu, sīrupam līdzīgu akrila želeju, ko uzklāj uz naga virsmas un nožāvē ar apgaismojumu. Gaisma liek materiālam sacietēt, jo gels, no kā veidota nagu laka, satur vielas, ko sauc par foto iniciatoriem. Saskarē ar ultravioleto
gaismu vielā notiek ķīmiskas pārmaiņas – tā no šķidra stāvokļa pārvēršas cietā. Savukārt zīda vai stikla šķiedras pamatnes nagi ir veidoti no zīda, stikla šķiedras, pat papīra vai lina, ko meistars apgriež nagu formā un nostiprina ar speciālu līmi. Šādu manikīra metodi izmanto tikai tad, ja nagi ir bojāti, aplūzuši vai vāji un tos ir nepieciešams nostiprināt.