Izpētot jogurtu sastāvdaļu sarakstu, kas izlasāms uz iepakojuma ar pavisam maziem burtiņiem, var uzzināt arī nezināmas sastāvdaļas. Izrādās, kopā ar jogurtu tu apēd ne vien labās baktērijas, augļu un ogu gabaliņus, diezgan daudz cukura un citas pazīstamas sastāvdaļas, bet arī sveķus.

Lai būtu biezs un krēmīgs

Visbiežāk jogurtiem pievieno baltās akācijas sveķus, kas ir E viela. Uztura speciālisti to pazīst ar numuru E 410. Šo E vielu var atrast dažādos piena produktos, saldējumā, augļu desertos, kūkās, cepumos, marinētos dārzeņos un gaļas produktos, to mēdz pievienot pat zīdaiņu piena maisījumiem. Baltās akācijas sveķi tiek pievienoti jogurtam, lai tas būtu krēmīgs un viendabīgs, kā arī lai padarītu to biezāku un dažādās jogurta sastāvdaļas nenoslāņotos. Piemēram, ja jogurtam pievienoti augļu gabaliņi vai ogas, tad tie ir atrodami vienmērīgi visā jogurtā. Ja baltās akācijas sveķi netiktu pievienoti, tad, visticamāk, ogas un augļi nosēstos trauciņa pašā apakšā.

Iegūst no koka sēklām Indijā

Jebkurš uztura speciālists teiks, ka jāizvēlas tādi produkti, kuriem E vielas vispār nav pievienotas, jo tāds ēdiens ir veselīgāks. Tomēr, ja sastāvā minēti baltās akācijas sveķi jeb E 410, tad nevajag satraukties – tas ir dabīgs produkts, kas iegūts no baltās akācijas koka sēklām. Šie koki aug Indijā un Pakistānā. To sveķus uzskata par nekaitīgiem un lietojamiem uzturā. Pārtikas ražošanā šos sveķus izmanto arī tāpēc, ka tiem nav ne garšas, ne smaržas, līdz ar to tie neietekmē tā produkta garšu, kam tiek pievienoti. Turklāt tie nemaina struktūru arī tad, ja produkti tiek karsēti un tajos ir skābas sastāvdaļas. Priežu sveķi pārtikas produktu ražošanā netiek izmantoti. Tiem ir diezgan izteikta smarža un garša. Jogurts ar priežu sveķiem droši vien nevienam negaršotu. Pārtikas produktu ražošanā izmanto arī citus sveķus, kurus iegūst lielākoties no Indijā augošu koku sēklām. Produktiem bieži pievieno ksantāna sveķus (E 415) un guāra sveķus (E 412). Arī šos abus neuzskata par veselībai bīstamiem. Tomēr parastās akācijas sveķi (E 414) mēdz izraisīt alerģiju. No tiem gan labāk uzmanīties.