Meiteņu bildes ar tūtiņā savilktām lūpām jeb tā sauktajiem “Duckface” selfijiem ir teju pārņēmušas sociālos tīklus. Noskaidro, kā sākās šis fenomens!

Cenšas izskatīties smuki

Sociālajos tīklos tu droši vien esi pamanījis ne vienu vien bildi, kurā kāds ir savilcis lūpas tūtiņā gluži kā pīles knābi. Izskatās smieklīgi un amizanti, taču, tici vai ne, ar “pīļu lūpiņām” kāds centies izskatīties pievilcīgāks saviem sekotājiem. Lūpas savelkot kopā, vaigi tiek ievilkti, tas nozīmē, ka meiteņu sejas izskatās vizuāli tievākas un sejā vairāk izceļas acis. Savukārt, savelkot lūpas tūtiņā, tās izskatās biezākas.
Tomēr, lai arī cik mīlīgi vai jocīgi būtu “duckface” pašīši, 2015. gadā kāda ASV iepazīšanās mājaslapa veica pētījumu ar cilvēkiem, kas regulāri sociālajos tīklos publicē savas bildes ar tūtiņā savilktām lūpām, un tajā atklājās, ka tie nav apveltīti ar pārāk augstu intelektu. Turklāt vēlme publicēt pašbildes ar nedabisku sejas izteiksmi ir saistīta ar emocionāliem traucējumiem.

Kāpēc sauc par “pīles sejām”?

Vai bildes patiešām saistītas ar pīlēm? Jā, zem šī nosaukuma slēpjas kāds ar pīlēm saistīts fakts. Pīļu mātītes mēdz izvirzīt savu knābi, tādējādi viņas spēj izdot īpašu saucienu tēviņiem.

TEKSTS: ELZA APSE