Simpsonu ģimenīti zina gan mazi, gan lieli. Turklāt – vēl joprojām tiek izdotas jaunas animācijas filmiņas sērijas. Uzzini, kā populārā ģimenīte radās!

Humorīgo multeņu seriālu “Simpsoni” izdomāja amerikāņu karikatūrists Mets Greinings — komiksa “Dzīve ellē” autors. Amerikāņu producents un režisors Džeimss Brukss bija ievērojis komiksu un piedāvāja māksliniekam “elles” varoņus iedzīvināt seriālā. Tomēr Mets nevēlējās savus komiksa varoņus atdod filmai un turpat Bruksa birojā ātri uzskicēja Simpsonu ģimeni dzeltenā krāsā.

Mets Greinings ir seriāla “Simpsoni” idejas autors. Arī viņa tēls parādījies vairākās sērijās.

Slavenā ģimenīte pirmo reizi parādījās televīzijas kanālā “Fox” 1987. gada 19. aprīlī “Treisijas Ulmenas šovā”, kurā parasti jautras komēdijas mijās ar muzikāliem numuriem. Seriāls kļuva tik populārs, ka “Simpsonus” skatās jau 24 gadus vairāk nekā 100 valstīs.

Iecienītais seriāls izsmej dažādus iesakņojušos vecmodīgus uzskatus, amerikāņu dzīvesveidu, dažādu valstu kultūru īpatnības, slavenības un pat savu “mājvietu” — televīzijas kanālu “Fox”.

2010. gada 14. februāra sērijā Homērs un Mārdža piedalījās Vankūveras olimpiskajās spēlēs Kanādā, un spēļu atklāšanas ceremonijā starp vairāku valstu komandām bija redzami arī Latvijas sportisti.

2012.gadā tiks raidīta seriāla 500. sērija, un līdz ar to tas kļūs par visilgāk translēto seriālu ASV, kas tiek pārraidīts visizdevīgākajos televīzijas laikos.

FOTO: PUBLICITĀTES, REDAKCIJAS ARHĪVS