Katram rudens drēgnajos mēnešos ir gadījies noķert kādu bacili un saslimt. Taču, lai saīsinātu slimošanas laiku, mammas liek dzert siltu tēju.

Siltums dziedē

Galvenais siltās tējas noslēpums ir tās temperatūra. Siltums nomierina un remdē sāpes kakla gļotādā, kā arī mazina iekaisumu. Savukārt šķidrums mitrina rīkles gļotādu un noskalo no tās sāpju izraisītājus – vīrusus un baktērijas. Turklāt, ja tēju dzeram pietiekoši daudz, ar šķidrumu tiek izvadītas visas kaitīgās vielas, kas izraisa saaukstēšanos un iekaisumu. Silta tēja arī paplašina asinsvadus, tādā veidā organisms spēj ātrāk cīnīties ar mikrobiem.

Ievēro!

Nepārspīlē ar karstu tēju, tās temperatūrai jābūt 40–50 ºC siltai. Pārāk karsta tēja var apdedzināt un vēl vairāk ievainot iekaisušo kaklu. Turklāt, ja tev garšo tēja ar medu, nedaudz vēsākā temperatūrā saglabāsies tajā esošie vitamīni un minerālvielas.

Vislabāk pret kakla sāpēm līdzēs zāļu tējas un augu uzlējumi, jo tie mazinās sāpes kaklā un rosinās mikrobu atdalīšanos no kakla gļotādas. Sāpošam kaklam der liepziedu, piparmētru un vīgriežu tēja, bet no vecmāmiņas krājumiem izvēlies upeņu, aveņu vai dzērveņu tēju.