Droši vien pazīsti “Niknos putnus” un zini, kas jādara šajā datorspēlītē. “Angry Birds” ir vienas no visvairāk lejupielādētajām aplikācijām.

Putni izglābj uzņēmumu

2009. gadā Somijas kompjūterspēļu izstrādātāju uzņēmuma “Rovio” finansiālais stāvoklis nebija pārāk labs. Bija steidzami jāizdomā kāda spēle, kas ne vien patiktu jauniešiem un bērniem, bet arī palīdzētu uzņēmumam. Kādā no ideju prezentācijām dizainers Jāko Īsalo nāca klajā ar spēlīti, ko šodien pazīstam kā “Angry Birds”.
Interesanti, ka pirmajā variantā dusmīgajiem putniem nebija ne vien spārnu, bet arī knābju. Sākumā nebija pat arī cūku, šī ideja nāca nedaudz vēlāk. Tā kā “Rovio” komanda bija ļoti maza, spēlīti testēja paši darbinieki… un burtiski nevarēja no it kā muļķīgās nodarbes atrauties. Firmas vadītājs Niklass Heds pat palūdza spēlīti pamēģināt savai mammai, kas bija kompjūterspēļu pretiniece, un viņa, lai cik dīvaini būtu, arī aizrāvās ar niknajiem putniem. Šaubu vairs nebija — spēlīte jālaiž tālāk.

Gripa rada ideju

Spēlē, kā jau zini, darbojas dusmīgi putni, kuri nespēj lidot,
tāpēc ar katapultas palīdzību uzbrūk zaļām, negausīgām cūciņām. Iemesls, kādēļ Jāko izvēlējās tieši karu starp putniem un rukšiem, bija cūku un putnu gripa, kas tobrīd plosījās Eiropā. Turklāt par gripu liecina arī sivēnu zaļā ādas krāsa, savukārt putni uz tiem ir dusmīgi, jo cūkas ir nozagušas viņu olas.

Dusmīgo putnu spēlīte pēc tās ievietošanas “Apple App store” iekļuva populārāko spēļu topa virsotnē dažās nedēļās. “Rovio” tā bija jau 52. spēle, taču tikai pēc “Angry Birds” izveidošanas tie kļuva atpazīstami visā pasaulē.

TEKSTS: ELZA APSE

FOTO: PUBLICITĀTES