Tu noteikti zini, cik garda ir piena un baltās šokolādes ola  “Kinder Surprise”. Un cik dažādas mēdz būt tajās atrodamās rotaļlietas! Noskaidrosim, kurš to visu izdomāja un cik vērtīga ir pasaulē lielākā mini rotaļlietu kolekcija.

Itāļu ražojums, šveicieša ideja

Šokolādes olas pārsteidz bērnus visā pasaulē jau kopš 1974. gada, kad itāļu uzņēmums “Ferrero” sāka šokolādes pārsteigumu olu ražošanu. Mišels Ferrero bija tā īpašnieks. Interesanti, ka sākumā oriģinālais nosaukums bija itāļu valodā – “Kinder Sorpresa”. Unikālā ideja par mazas rotaļlietas ievietošanu šokolādes olā radās dizaineram šveicietim Henrijam Rotam.

Folijas vietā plastmasa

Valstīs, kur valda karsts klimats, ražotāji nolēma oliņas pārdot plastmasas, nevis folijas apvalkā. Šīs olas sauc par “Kinder Joy”, un tās atšķiras no parastajām “Surprise. Joy”. Kinderolas vienā pusē ir baltā šokolāde ar kraukšķīgām piena šokolādes bumbiņām. Tā ēdama ar karotīti. Savukārt olas otrā pusē paslēpta mantiņa.

30 000 eiro vērta kolekcija

2007. gadā interneta platformā “Ebay” tika pārdota iespaidīga kinderolu spēļmantiņu kolekcija ar 90 000 rotaļlietu. Kāds interesents no Vācijas, Berlīnes, to iegādājās par 30 000 eiro. Pārdevējs stāsta, ka mantiņas vāktas jau kopš septiņdesmitajiem gadiem, tāpēc gadu gaitā kolekcija jau aizņēmusi vairākas kastes un skapjus.

Pasaulē ir vairāk nekā miljons kinderolu kolekcionāru, un vairākums no tiem dzīvo Vācijā. Kolekcionāri parasti krāj vai nu dzīvnieku sērijas, vai multfilmu varoņu figūriņas.

Amerikā aizliegtas

Kamēr citviet pasaulē bērni ir sajūsmā par pārsteiguma olām, Amerikā tās ir aizliegtas, jo tiek uzskatītas par bīstamām. Ēdamā lietā kaut kas neēdams – tas nav īsti pareizi! Olas aizliegtas visos štatos.

Īpašas rotaļlietas

Visas rotaļlietas, kas atrodamas šokolādes olās, ir ražotas speciāli “Kinder Surprise”. Gadu gaitā tajā tikušas vairāk nekā 100 dažādas mantiņas. To starpā gan plastmasas, gan metāla, gan koka. Katru gadu rudenī mantiņas tiek mainītas un apmēram 150 jaunas rotaļlietas nonāk tirgū. Viņu vidū arī dažādi komplekti. Nereti “Kinder Surprise” ražo īpašās kolekcijas ar ierobežotu eksemplāru skaitu. Katrā valstī tās var atšķirties

Mazas metāla figūriņas Kinder Surpise olās

Populāri “YouTube” video

Simtiem cilvēku “YouTube” ievieto video ar kinderolas atvēršanu. Tos skatās tūkstošiem cilvēku visā pasaulē. Piemēram, šo ir noskatījušies vairāk nekā 700 tūkstoši:

FOTO: WIKIPEDIA.ORG., EBAY.COM