Pasaulē īsākā iela ir 206 cm gara un atrodas Skotijas pilsētiņā Vikā. Taču kura gan ir pasaulē garākā iela? Vai to maz ir iespējams noteikt?

Ilgu laiku par pasaulē garāko ielu tika dēvēta Janga iela, kas sākas Kanādas pilsētā Toronto. Līdz pat 1999. gadam tā bija iekļauta Ginesa rekordu grāmatā kā visgarākā iela pasaulē. Grāmatā noteiktais ielas garums bija 1896 kilometri. Tomēr vēlāk tika atzīts, ka iela savienojas ar Ontari 41. lielceļu. Tādēļ to visu nevar dēvēt par Janga ielu. Kļūda tika izlabota, un rekordu no grāmatas izņēma. Pēc tam jauns tituls nevienai no pasaules ielām nav piešķirts.

Pasaulē šaurākā iela ir 30–50 cm plata – Vācijas pilsētā Reitlingenē.

Garākie autoceļi
Noteikt garākos autoceļus ir vienkāršāk. Vienas valsts robežās garākais autoceļš ir Austrālijā. Lielceļš ar numuru 1 apriņķo visu kontinentu un ir aptuveni 14 500 kilometru garš. Citi min, ka garākais autoceļš ir Panamerikas lielceļš – tas stiepjas no Ziemeļamerikas ziemeļiem līdz Argentīnai. Tomēr šis ceļš sastāv no vairākiem posmiem, un pa vidu tam ir pārtraukums.

Platākā iela atrodas Argentīnas pilsētā Buenosairesā, tā ir 110 metrus platā 9. jūlija avēnija.

Latvijas garākā
Garākā iela Latvijā stiepjas 16 kilometrus un atrodas Rīgā – tā ir Jaunciema gatve, kas ved apkārt Ķīšezeram. Tāpat ļoti gara ir Brīvības iela. Šī iela iedalās trīs posmos, sākumā to sauc par Brīvības bulvāri, pēc tam par Brīvības ielu, bet beigu posms ir nodēvēts par Brīvības gatvi. Ielas kopējais garums ir 12 kilometri.