Kristaps Porziņģis ir populārākais latviešu basketbolists, kuram NBA nav nekas svešs. Uzzini, kā viņš ticis pie neparastās iesaukas!

Unikālais spēlētājs
Pirmajā sezonā Kristaps ar savu spēles stilu pārsteidza daudzus. Kristapu par vienradzi nosauca populārais NBA basketbolists Kevins Durants, kurš spēlē basketbola klubā “Golden State Warriors”. Par vienradzi Kristaps nodēvēts tāpēc, ka viņš ir ļoti talantīgs spēlētājs. Viņam piemīt prasmju kombinācija, kas ir tik neierasta 2,21 metru garam spēlētājam. Viņš ļoti labi izpilda trīspunktu metienus, bloķē, piespēlē, ir spēcīgs un neierasti veikls. Vienradži ir kaut kas mistisks, ko neviens nekad nav redzējis. Tāpat arī Kristaps ir vienreizīgs spēlētājs ar unikālām iemaņām.

Vienradzis un lauva
Pagājušā gada nogalē Kristaps viesojās populārajā televīzijas sarunu šovā, ko vada Džimijs Falons. Tur viņš pastāstīja arī par savu iesauku. Kristaps sarunā jokoja, ka sākumā juties samulsis un nesapratis, kāpēc Kevins Durants viņu nodēvējis par kaut kādu zirgu ar garu asti. Vēlāk Durants paskaidrojis, ka par vienradzi latviešu basketbola zvaigzni nosaucis, jo viņš ir tik unikāls spēlētājs. Nu Kristaps pie iesaukas jau ir pieradis. Pagājušā
gada rudenī Kristaps faniem parādīja savus jaunākos basketbola apavus. Vienu kurpju zoli rotāja lauva, bet otru – vienradzis. Laikā, kad tika vāktas balsis par NBA basketbolistu dalību. Visu zvaigžņu spēlē, interneta vidē kļuva populārs tēmturis, kurā vārds “unicorn” tika apvienots ar Ņujorkas basketbola kluba “Knicks” nosaukums. Tā radās vārds un tēmturis #uknickorn.

Vienradži basketbolā
Porziņģis nav pirmais spēlētājs, kas nodēvēts par vienradzi. Viņš gan ir vienīgais, kuram šis vārds ir kļuvis par iesauku. 2014. gadā par basketbola vienradzi nosauca arī spēlētāju Seržu Ibaku. Arī spēlētājs Džoels Embīds un pat Kevins Durants, kā arī citi talantīgi garā auguma spēlētāji. Šādus spēlētājus dēvē arī par Šveices armijas nazi. Šāds salīdzinājums liecina par to, ka spēlētājiem ir daudzpusīgas iemaņas gan uzbrukumā, gan aizsardzībā un viņi spēj pielāgoties dažādām spēles situācijām.