Kurš gan nezina kičīgās “Monster High” meitenes? Viņas ir multenēs, datorspēlēs, uz somām, kancelejas precēm un, protams, arī daudzu meiteņu istabas plauktos. Bet vai tu zini, kā radās šīs “Monster High” lelles un kāpēc tās aizēnoja kādreiz slaveno Bārbiju?

Ideālās Bārbijas posts
Pirms Monstru skolas iemītnieču parādīšanās 2010. gadā meitenēm bija pieejamas samērā vienveidīgas lelles — perfektās Bārbijas un tām līdzīgas. Taču meitenes ir ļoti iespaidojamas. Ja no agra vecuma tiek radīts priekštats, ka Bārbija ir ideāls, tad meitenēm ar laiku var šķist, ka viņām ir trūkumi. Savukārt perfektās Bārbijas ne tikai radīja mazvērtības kompleksu, bet pat savā veidā veicināja pazemošanu skolās. To arī saprata uzņēmums “Mattel”, kas ražoja šīs lelles.

Arī lellēm ir trūkumi
Firmai “Monster High” ideja radās jau 2007. gadā, kad slavu ieguva Stefanijas Meieres grāmata “Krēsla” un popmūzikā ienāca Lēdija Gaga. Monstru skolas idejas autors ir amerikānis Gerets Senders. Tolaik viņš un vēl daži kolēģi aptaujāja meitenes par to, kas viņas uztrauc visvairāk. Rezultāti bija pārsteidzoši — meitenes visbiežāk atbildēja, ka viņas ļoti uztrauc skolas maiņa un iejušanās jaunā kolektīvā, nevis bailes no zirnekļiem vai par izsmērējušos lūpu spīdumu. Ideja bija rokā — jārada lelles, kurām ir arī kādi trūkumi. Kad lelles jau bija pārdošanā, “Mattel” nāca klajā ar paziņojumu, ka jauno leļļu mērķis ir iemācīt meitenēm pieņemt savus un citu trūkumus, it īpaši tāpēc, ka pazemošana skolās ir tik izplatīta.