Sociālajos tīklos mēs sekojam saviem draugiem un radiem, redzam, ko viņi dara, domā un pat kur atrodas. Arī “Instagram” vairāki miljoni cilvēku katru dienu dalās ar uzņemtajām bildēm. Taču, vai zināji, ka šo populāro lietotni (aplikāciju) izdomāja divi puiši vien astoņās nedēļās?

Sociālais tīkls + spēlīte

Viens no “Instagram” izveidotājiem Kevins Sistroms no ASV 2009. gadā cītīgi strādāja interneta vietnē “nextstop. com”. Taču vakaros un nedēļas nogalēs viņš mācījās kodēt jeb rakstīt datorprogrammas. Tolaik viedtālruņu lietotāji deva priekšroku lietotnei “Foursquare”, kurā varēja “iečekoties” kādā konkrētā vietā, ievietot tās aprakstu un bildi. Kevinam ļoti patika šī ideja, un viņš iedomājās — kā būtu, ja “Foursquare” apvienotu ar spēlīti “Mafia Wars”, kurā lietotāji sadalās grupās un pilda dažādas misijas. Kevins lika lietā savas kodēšanas spējas un radīja “Instagram” pirmo versiju “Burbn”. Šajā aplikācijā lietotāji varēja atzīmēt savu atrašanās vietu, plānot laiku ar draugiem, pelnīt punktus, ievietot fotogrāfijas.

Nosaukums “Instagram” ir vārdu “tūlītējs” (“instant”) un “telegramma” (“telegram”) apvienojums.

Veido no jauna

“Instagram” nebūtu radies bez veiksmīga pavērsiena — Kevins sastapa idejām bagāto brazīliešu inženieri Maiku Krīgeru. Abi puiši drīz saprata, ka ir jāveido lietotne, kurā ir tikai viena galvenā funkcija. “Burbn” lietotāji visvairāk izmantoja iespēju dalīties ar bildēm, tādēļ pārveidotajā lietotnē no “Burbn” atstāja iespēju ievietot fotogrāfijas, komentēt un uzspiest “patīk”. Lietotnes pārveidošana ilga 8 nedēļas. To palaida apgrozībā 2010. gada 1.oktobrī, un pēc sešām stundām “Instagram” bija jau reģistrējušies 10 000 lietotāju, bet decembrī lietotāju skaits sasniedza miljonu.

Seko Instagram arī @junioriem kontam!

Lasi citus jaunākos rakstus: