Baltais laukums uz mācītāja apkakles nav tikai kvadrātiņš. Patiesībā balta ir visa apkaklīte, tomēr reizēm tai vēl pa virsu pārklājas citas krāsas auduma apkakle. Tieši tāpēc izskatās, ka uz apkakles ir tikai balts laukumiņš.

Ir jau ierasts, ka mācītāji reliģisku ceremoniju laikā nēsā īpašu apģērbu. Šis apģērbs var atšķirties atkarībā no ceremonijas veida un tā, kādu reliģisko konfesiju mācītājs pārstāv. Izrādās, garīdznieki īpašu apģērbu dievkalpojumos sāka nēsāt, tikai sākot ar 4. gadsimtu.

Mūsdienās ikdienā cilvēki pamana mācītājus, atpazīstot balto kvadrātiņu uz apģērba apkaklītes. Tomēr ir jāsaprot, ka ne visi mācītāji vienmēr nēsā šādu apkaklīti.

Baltajai apkaklītei ir arī īpašs nosaukums – kolārs. Savukārt kreklu, kas tiek vilkts kopā ar kolāru, sauc par kolārkreklu. Baltā krāsa simbolizē apskaidrību un šķīstību. Tāpat arī baltā apkakle simbolizē svēto aicinājumu. Mācītāji nēsā šādas apkaklītes, lai apliecinātu savu ticību un piederību reliģijai. Tiek uzskatīts, ka kolāra nēsāšana aizsākās tikai pirms diviem gadsimtiem – 19. gadsimta sākumā.