Bez krekla aizliegts vadīt auto, valkāt apģērbu ar Vinnija Pūka attēlu un mājsaimniecībā turētās cūkas nosaukt valstsvīru vārdos. Uzzini, kurās valstīs ir šie likumi, un iepazīsti vēl daudzus citus, kas liks izbrīnā ieplesties acīm!

Nebildē trusi!
Vaiomingas štatā ASV laika posmā no janvāra līdz aprīlim aizliegts uzņemt trušu fotogrāfijas. Fotografēt nedrīkst ne ar viedtālruni, ne planšetdatoru, ne fotoaparātu.

Apģērbies, pirms brauc!
Taizemē braukšana ar automašīnu bez krekla tiek uzskatīta par aizvainojošu un ir aizliegta. Publiska ķermeņa atkailināšana tur ir rupjš pārkāpums neatkarīgi no tā, cik ārā ir karsts.

Nebaro baložus!
Venēcijā ir daudz tūristu, un katrs no tiem vēlas iegūt sociālo tīklu vai ģimenes albuma cienīgu foto. Un kur gan vēl to izdarīt labāk kā Svētā Marka laukumā Venēcijā, kur baložu ir bariem? Pastiep roku ar barību, un – hops! – bilde rokā! Šādu bilžu uzņemšana rada pamatīgas jukas, turklāt pēc tam viss laukums ir pieķēzīts, bet par  tīrīšanu bargi jāmaksā. Tāpēc 2008. gadā valdība nolēma baložu barošanu aizliegt.

Nevelc kreklu ar Vinniju Pūku!
Vinnijs Pūks ir jautrs, pūkains, mīļš un… bez biksēm! Tieši tādēļ Polija nolēmusi aizliegt valkāt apģērbu ar Vinnija Pūka attēlu spēļu laukumiņu un skolu tuvumā.

Nē- vaļīgiem peldkostīmiem!
Ko tu velc mugurā, kad vasarā dodies peldēties? Latvijā puišu un vīru vidū iecienīti ir platie peldšorti, taču, dodoties ceļojumā uz Franciju, tos labāk atstāj mājās. Daļā Francijas ar likumu aizliegts publiskajās pludmalēs valkāt vaļīgus peldkostīmus – tai skaitā arī platos peldšortus. Šādu likumu ieviesa, jo ievēroja, ka daudzi dodas peldēties ar tām pašām drēbēm (šortiem), ko valkā, pastaigājoties pa ielu. Tas nebija higiēniski un valstsvīri domāja, ka tā var izplatīties slimības. Taču apspīlētajās peldbiksēs diez vai kāds gribēs pastaigāties pa pilsētu.

Nekošļā košļeni!
Ilgus gadus Singapūrā tika tērēti 150 000 dolāru gadā, lai atbrīvotos no izmesto košļājamo gumiju radītajiem pleķiem uz ielas. Kādā dienā valdībai bija gana, un tā pieņēma likumu – kopš 1992. gada tur aizliegts ievest, ražot vai izplatīt košļājamo gumiju. Košļeņu cienītāji var tikt sodīti ar naudas sodu vai pat arestēti. Izņēmums ir medicīniskiem nolūkiem nepieciešamās košļenes, ko nozīmējis ārsts.

Nesauc cūku politiķa vārdā!
Ja cūka ir mājdzīvnieks, reizēm arī tai gribas dot interesantu vārdu, un kādēļ gan nenosaukt kāda sabiedrībā zināma cilvēka vārdā? Francijas valdība gan parūpējusies, lai rukšķošos mājdzīvniekus nenosauktu politiķu vārdos, un ar likumu aizliegusi cūkām dot valdībā esoša cilvēka vārdu. Nez, kāpēc? 🙂

Neaizmirsti uzpildīties!
Ja dodies izbraucienā pa Vācijas autobāni, atgādini vecākiem uzpildīt benzīna tvertni. Pa tiem automašīnas traucas ļoti lielā ātrumā, un kāda stāvoša objekta atrašanās uz autobāņa rada lielu bīstamību. Tāpēc arī Vācijā pieņemts likums, ka uz ātrgaitas šosejas nedrīkst beigties benzīns.

FOTO: GETTYIMAGES.COM