Ieraudzīt pelējumu uz ēdiena nav pārāk patīkami – tas nozīmē, ka ēdiens jau kādu laiciņu ir pastāvējis un nu jāmet ārā. Pelējums labprāt aug arī uz mūra, koksnes un māju apmetuma.

Sēnes aug kā mežā
Pelējumu var pamanīt uzreiz – tas ir zaļganīgi pelēks plankums, dažkārt ar pūkainu virsmu. Ja ieskatītos tuvāk ar lupu, pelējumā varētu ievērot sīciņas sēnītes. Liela daļa šo mikroskopisko sēņu veido sporas, kas ir noturīgas pret nelabvēlīgiem apstākļiem un pārvietojas ar gaisa plūsmu. Labvēlīgos apstākļos, piemēram, mitrumā un siltumā, sēnes sāk dīgt, veidojot garus šūnu pavedienus, ko dēvē par micēliju.
Kamēr micēlija ir maz, to var redzēt tikai mikroskopā, bet, sasniedzot noteiktu vecumu, labvēlīgos apstākļos vairākas mikroskopiskās sēnes veido augļķermeņus gluži kā meža sēnes. Šo augļķermeni tad arī sauc par pelējumu. Tas nozīmē, ka sēnes sporas var atrasties ledusskapī vai pusdienu kārbā, kas pēc tam nonāk uz produktiem. Tiklīdz ēdiens ir ilgāk pastāvējis un atrodas pelējumam labvēlīgā temperatūrā, sēne sāk augt un kļūst redzama.

Var būt arī noderīgs
Pelējuma sēnes var būt gan kaitīgas, gan arī noderīgas. Kaitīgās sēnes bojā pārtikas produktus, kokus mežā un dzīvojamās mājas. Tās izraisa dažādas cilvēku, dzīvnieku un augu slimības – rada alerģiskas reakcijas, bojā iekšējos orgānus un pat var izraisīt vēzi. Savukārt no noderīgajām pelējuma sēnēm iegūst zāles – antibiotikas, vitamīnus, tās izmanto pārtikas ražošanā, piemēram, zilā siera pagatavošanā.
Lai gan pelējuma sēnes var būt noderīgas, jāatceras, ka, ja pārtikas produkts jau ir sācis pelēt, nekādā gadījumā nedrīkst noplēst vai izgriezt sapelējušo vietu un pārējo apēst, jo pelējums ir tikai redzamā daļa, taču bojātajā produktā noteikti ir sēnes micēlijs un, visticamāk, arī indīgas vielas.

  • Pelējumam ļoti patīk pārtikas produkti, jo tie ir bagāti ar dažādām uzturvielām, turklāt daži produkti satur daudz ūdens, kas palīdz pelējumam izplesties. Pelējuma sporas var atrasties svaigos produktos, taču ir vajadzīgs laiks, lai sēne izaugtu un kļūtu redzama. Ja pelējums jau ir pamanāms, tas nozīmē, ka ēdienā ir ļoti daudz pelējuma sporu un to ēst ir bīstami.