Ceļot ir forši, vai ne? Var apskatīt interesantas vietas un iepazīt jaunas kultūras. Taču daudziem ar to ir par maz, un viņi par saviem ceļojumu galamērķiem izvēlas visai ekstrēmas vietas. Iepazīsti dažas no tām!

Natrona ezers Tanzānijā

Vērojot bildi, šķiet, ka apskati kādu satelīta attēlu vai datorā veidotu zīmējumu, taču patiesībā tas ir viens no slavenākajiem ezeriem pasaulē. Natrona ezers atrodas Tanzānijā pie robežas ar Keniju –Āfrikas Lielā Rifta ielejā. Ezers ir slavens ne tikai ar savu sarkanīgo nokrāsu, bet arī ar bīstamību. Sausajā periodā, kad izsīkst ūdens, ievērojami palielinās sāls daudzums tajā, un tas patīk daudziem mikroorganismiem. Ezera sārmu sāls garoza ir tik bīstama, ka bojā aiziet daudzi dzīvie organismi, kas tai pieskaras. Protams, peldēšanās šajā ezerā ir strikti aizliegta! 🙂

Nāves ieleja Krievijā

Tālajos Austrumos Kamčatkas pussalā Krievijā paslēpusies ieleja, kuras apmeklējums pa spēkam ir tikai dažiem drosminiekiem. Tajā atrodamas toksiskās gāzes, kas apdraud visu dzīvo sev apkārt. Augi un dzīvnieki šajā vietā ātri izmirst, savukārt cilvēkiem ceļas temperatūra, piemetas reiboņi un nelaba dūša. Taču skaistā skata dēļ netrūkst drosminieku, kas kaut uz brīdi ielejā vēlas paciemoties.

Krokodilu ferma Taizemē

Te pašiem drosmīgākajiem iespējams ar plostam līdzīgu laivu doties peldē par ūdenstilpi, kurā mitinās desmitiem krokodilu. Plosts ir no koka, turklāt tam ir tikai  50–70 cm augstas apmales, kas pasargā no krokodilu uzbrukumiem. Bīstamos zvērus te tūristi var ne tikai aplūkot klātienē, bet arī… pabarot! Brrr! Ar ko gan krokodilus baro? Ar jēlu gaļu! Taču to gan nedod no rokas, bet  iekar garā kārtī, ko pēc tam tuvina krokodiliem. Citādi tas taču būtu pavisam neprātīgi!

Erta Ale lavas ezers

Etiopijā Erta Ale vulkāns ir viens no bīstamākajiem pasaulē, jo vēl joprojām ir ļoti aktīvs. Te teju katram ciemiņam ir iespēja piedzīvot īstu vulkānu izvirdumu, turklāt klātienē paraudzīties uz burbuļojošiem karstās lavas ezeriem.

Čūsku sala Brazīlijā

Šī vieta noteikti nav paredzēta bailuļiem vai tiem, kam čūskas neiet pie sirds. Patiesībā arī tiem, kuriem čūskas ļoti patīk, Brazīlijas salā atrasties ir diezgan bīstami. Ne velti tā tiek dēvēta par bīstamāko vietu uz zemes, jo tieši te mitinās pasaules indīgākais rāpulis – Amerikas šķēpgalvas čūska. Turklāt ne viena vien. Pētnieki uzskata, ka vienā kvadrātmetrā iespējams satikt veselas piecas. Valdība ir aizliegusi cilvēkiem salu apmeklēt, taču tūristi to labprāt vēro, braucot tai garām ar kādu peldlīdzekli.

FOTO: GETTYIMAGES.COM