Pavisam noteikti filmās esi redzējis kā meitenes raksta dienasgrāmatas un pēc tam baidās, ka kāds tās izlasīs. Tā būtu katastrofa, ja kāds uzzinātu slēptākās domas! Tomēr dienasgrāmatas būtu jāraksta ikvienam, neatkarīgi no vecuma vai dzimuma. Lasi tālāk un uzzini kāpēc!

Pats sev padomdevējs!

Lai cik smieklīgi tas neizklausītos, rakstot dienagrāmatu tu vari būt pats sev psihologs. Rakstot tu esi spiests sakopot savas domas un nereti rakstīt notikumus secīgi. Kad esi visas savas problēmas vai noslēpumus uzrakstījis, tu vari vieglāk uz to visu palūkoties no malas un rast risinājumu. Veikti arī vairāki pētījumi, kuros skolotājas bērniem ļāvušas izpausties, rakstot dienasgrāmatas. Neuztraucies, neviens cits tās nelasīja! Tas palīdzēja bērniem atrisināt sarežģītākus uzdevumus, kā arī attīstīja loģisko domāšanu. Neviena problēma nav neatrisināma!

Izkop savu valodu

Varbūt Tev nepatīk rakstīt sacerējumus skolā, kur skolotāja neļauj izvēlēties par ko rakstīt. Taču rakstot dienasgrāmatu tā nemēdz notikt. Tu vari rakstīt, kā vēlies un par ko vēlies, tādā veidā arī attīstot valodu. Vairāk rakstot, ievērosi, ka likt komatus paliek vieglāk un sacerējumos notikumus sarindot loģiskā secībā nesagādās ne mazākās grūtības. Pamēģini un pats, būsi pārsteigts!

Veids kā atpūsties

Pēc garas dienas skolā tu pavisam noteikti vēlies atpūsties. Arī dienasgrāmatas rakstīšana var būt veids, kā atpūsties un atbrīvoties no visiem satraukumiem. Raksti visu – kā tev gāja kontroldarbā par kuru tik ļoti uztraucies, par kādu smieklīgu notikumu, kas skolā atgadījās, par strīdu ar draugu vai par to kā ar draugiem baudījāt silto laiku. Kad būsi lielāks, tas būs lielisks veids kā atdzīvināt sajūtas un atcerēties kā tas bija. Iespējams pat vēlāk smiesies par lieko satraukšanos pirms kontroldarba vai par muļķīgo strīdu ar draugu!

Draugs veselībai

Varbūt šķiet pārsteidzoši, taču dienasgrāmatas rakstīšanas var palīdzēt izvairīties no ārsta apmeklējuma. Tikai nepārproti, ja tev kaut kas sāp vai jūties slims labāk uzreiz dodies pie ārsta, tādas kaites dienasgrāmatas rakstīšana nepalīdzēs izārstēt! Taču veicot pētījumus vairāku gadu laikā, pētnieki atklājuši, ka cilvēki, kuri sākuši rakstīt dienasgrāmatu un dara to vismaz 15 minūtes dienā, retāk apmeklē ārstus. Šādu parādību var skaidrot ar to, ka rakstot mazinās stress, kas ir viens no iemesliem, kas pavājina cilvēka imūno sistēmu. Vāja imūnā sistēma nespēj tik viegli cīnīties ar slimības izraisītājiem.

TEKSTS: IEVA CEDERE, REDAKCIJAS ARHĪVS
FOTO: GETTYIMAGES.COM