Kā būtu, ja tavā ģimenē ienāktu jauns mīlulis – papagailis? Lai gan tā uzturēšana nav lēts prieks, tas var būt jauks kompanjons, ar kuru nekad nav garlaicīgi! Lasi tālāk un noskaidro, kā rūpēties par krāšņo putniņu!

Kopšana

Papagaiļi vienmēr novērtē lielu būri, viņiem tas patīk. Būra pamatnei vienmēr jābūt klātai ar granulām. Sienu likt nedrīkst, jo tajā dzīvo papagailim nāvējoša sēnīte. Tāpat jānodrošina pietiekami resns un liels koka zars, uz kura putnam sēdēt. Būra ģenerāltīrīšana jārīko apmēram reizi mēnesī, bet ēdiena un dzēriena trauciņi jātīra katru dienu. Savvaļā papagaiļi vienmēr grauž koku zariņus un mizu, tāpēc jāgādā par to, lai arī nebrīvē papagailim būtu ko grauzt. Tas labprāt skrubina bērza, ābeles, liepas un citu koku zarus. Lai papagailim nebūtu garlaicīgi, būris jāaprīko ar mantiņām. Cilvēki bieži liek arī spoguļus, taču ar to jābūt uzmanīgam — ja putns sāk uzvesties neadekvāti, tos labāk noņemt.

Ēdināšana

Papagaiļu ēdienkarte ir gana plaša — papildus zooveikalā nopērkamajai barībai tas labprāt našķojas arī ar dažādiem augļiem un dārzeņiem, piemēram, burkāniem, bietēm, papriku, granātāboliem, bumbieriem, kivi, apelsīniem, vīnogām. Vasarā un rudenī, kad dārzos un mežos nogatavojas ogas, ar tām var uzcienāt arī savu būrī mītošo draugu. Neatkarīgi no sezonas reizi mēnesī krāsainais putns būtu jācienā arī ar diedzētām sēklām.

Teksts: Agnese Dzene

Foto: gettyimages