Vai zini, cik ilgi kamielis spēj izturēt bez ūdens? Cik daudz piena tas dod un cik litrus ūdens spēj izdzert? Lasi un uzzini pārsteidzošus faktiņus par kamieli!

Āfrikas ziemeļu un austrumu rajonos, kā arī Āzijā kamieļi ir neaizstājami mājdzīvnieki. Tos audzē, lai iegūtu pienu, gaļu, taukus un vilnu. Kamieļi spēj dot daudz vairāk piena nekā govs. Spēcīgos un izturīgos dzīvniekus izmanto arī kā palīgus lauku darbos.

Kamieļi var paciest krasas temperatūras svārstības — gan ļoti lielu karstumu dienā, gan vēsās tuksnešu naktis — un ilgi iztikt bez ūdens. Tāpēc tie ir kļuvuši par vispiemērotāko palīgu kravu un pasažieru pārvadāšanai šādos apvidos. Mūsdienās kamieļi joprojām tiek izmantoti Indijā, Irānā Pakistānā, Kazahstānā, Uzbekistānā, Mongolijā un Ķīnā.

Kamielis bez dzeršanas var iztikt 11 dienas. Kad ūdens beidzot ir pieejams, kamielis izdzer pat 110 litrus 10 minūtēs. Ja nav ko ēst, kamielis barojas ar savām tauku rezervēm, kas uzkrātas kuprī.

Kamielis ir ātrs — īsās distances tas noskrien pat ar ātrumu 65 km/h, bet, ejot ar jātnieku un mantām, kamieļu karavāna pārvietojas ar ātrumu 4 km/h. Dienā karavānas kamielis spēj veikt 47 km, pārnēsājot 170–270 kg kravas.

Foto: gettyimages.com