Jā! Izrādās, ziloņi to patiešām spēj. Lasi un noskaidro – kuriem tas padodas labāk, bet kuri to dara ar lielām grūtībām.

Sēdēšana zilonim padodas, taču arī tā ir jāapgūst. Izrādās, ka labāk padodas gados jaunākiem dzīvniekiem. Tie ir veiklāki, un arī to ķermeņa masa nav tik liela. Apsēsties ziloņiem vieglāk ir no guļus stāvokļa. Šajā gadījumā atliek uz kājām nostādīt ķermeņa priekšdaļu, savukārt pakaļējā daļa paliek pie zemes.

Daudz sarežģītāki ir dzīvnieka, it īpaši pieauguša, centieni apsēsties no stāvus pozīcijas. Tad dzīvnieks saliec pakaļkāju un lēnām nolaižas uz gurna. Ziloni vieglāk pamudināt apsēsties var tad, ja tam piedāvā īpaši patīkamu nodarbi – mazgāšanos. Kad savulaik Rīgas zoodārza ziloni Radžu karstā vasaras dienā sāka laistīt ar veldzējošu ūdens strūklu, tad tas līksmi pagrieza vienu sānu, tad otru, līdz beidzot labsajūtā apsēdās un gaisā izslēja snuķi. Līdzīgi tas uzvedās arī tad, ja dušu baseinā tam nācās sagādāt pašam. Apsēdies uz slīpās nogāzes, Radža ievilka snuķī spaini ūdens un tad ar varenu strūklu priecīgi izšļāca uz sava ķermeņa.

Teksts: Māris Lielkalns, redakcijas arhīvs

Foto: Gettyimages.com