Cepuri, pildspalvu un džinsus lietojam teju ik dienu. Lasi tālāk un atklāj 7 mazzināmus faktus par tiem!

Vai esi kādreiz prātojis, kam paredzēta mazmazītiņā džinsu kabatiņa, kas atrodas lielākā kabatā? Tajā taču gandrīz neko nevar ielikt! Taču 19. gadsimtā, kad tie kļuva īpaši populāri, lielā cieņā bija arī mazi kabatas pulksteņi, kas tajā lieliski iederējās.

Ja aplūkosi datora klaviatūru pavisam tuvu, pamanīsi, ka uz burtiem “f” un “j” ir nelieli izcilnīši – horizontālas līnijas. Tās klaviatūru veidotāji iestrādājuši, lai tu zinātu, kur jāatrodas taviem rādītājpirkstiem. Turklāt šīs vietas vari atrast ar tausti vien, pogas pat neapskatot. Tas nozīmē, ka, liekot rādītājpirkstus uz izcilņiem, vari iemācīties rakstīt, neskatoties uz klaviatūru un izmantojot visus pirkstus.

Slēdzeņu apakšā mēdz būt mazs caurumiņš. Ja tā tur nav, tas nozīmē, ka slēdzene ir domāta lietošanai tikai iekštelpās. Kāpēc tā? Ražotāji šādu caurumiņu izveido, lai pa to varētu iztecēt lietus ūdens. Kā arī pa caurumiņu var iepildīt smērvielu, lai slēdzeni dabūtu vaļā, ja tā iestrēgusi.

Caurums pildspalvas korķītī – tāpat vien? Izrādās, arī tam ir iemesls – rakstot ar pildspalvu, tās galu daži mēdz bāzt mutē (nedari tā!) un, ja galā ir izsprausts korķītis, pastāv aizrīšanās risks. Ja nelaimīgā kārtā korķītis tiktu norīts, pa caurumiņu tomēr varētu paelpot un nosmakšanas risks būtu mazāks.

Gan garu, gan īsāku matu īpašniecēm lielā cieņā ir vienkāršas matu sprādzes. Taču, izrādās, lielākā daļa dāmu to lieto nepareizi! Pareizi ar to matus saspraust ar rievoto pusi uz leju, gludo atstājot redzamu. Tā frizūra gan izskatīsies labāk, gan sprādzīte ilgāk turēsies vietā.

Pušķītis cepures galā mūsdienās ir kļuvis par stila elementu. Taču savulaik tam bija praktiska nozīme – šādas cepures valkāja franču jūras spēku kareivji. Vētru laikā viņiem nācās pārvietoties pa kuģi un iet iekšā un ārā pa zemajām durtiņām. Bieži gadījās atsist galvu. Pušķīša ieviešana galvu nedaudz pasargāja. Pušķīti cepures galā šuva arī tādēļ, lai adījums neizirtu.

Dažu krēmu, želeju vai gelu tūbiņu korķos ir tādi kā asumiņi. Arī tie nav smukuma elements vien. Patiesībā tie ir visai praktiski, jo tikko atvērtai tūbiņai parasti priekšā ir aizsargplēve, ko grūti noņemt. Taču, pagriežot korķi otrādi un ar aso izcilnīti uzspiežot, aizsargplēve ātri vien būs pušu.