Pieaudzis tarsijs ir cilvēka dūres lielumā. Bet acis tam ir tik lielas, tik lielas! Lielākas, nekā kunģis! Ja mums būtu tik lielas acis kā tarsijam, tad tās būtu ābola lielumā.

Filipīnu tarsijs ir tikai aptuveni 8,5–16 cm garš — tas ir viens no mazākajiem primātiem. Pieaudzis tarsijs vidēji ir cilvēka dūres lielumā. Dzīves ilgums līdz 16 gadiem.

Visraksturīgākā tarsiju pazīme ir milzīgās acis. Katra acs ir nedaudz smagāka par smadzenēm un lielāka nekā šī zvēriņa kuņģis. Ja salīdzinātu mūsu un tarsija acs izmēru, tad cilvēkam tās būtu ābola lielumā. Lielās acis dzīvnieks nevar pagrozīt, tādēļ, lai saskatītu objektu, tam jāpagriež galva. Tarsijs var viegli paskatīties, jo spēj grozīt galvu par gandrīz 360 grādiem.

Pasaulē sastopamas 9 tarsiju sugas Āzijas dienvidaustrumu mežos. Visas tarsiju sugas ir apdraudētas un tiek aizsargātas. Nebrīvē tos ir grūti audzēt, jo, metoties sprosta režģos, tie nereti mēdz nopietni savainoties.

Lai vieglāk varētu noturēties zarā vai uz lapas, tarsijiem ir gari un slaidi pirksti ar spilventiņiem galos. Tie kalpo kā piesūcekņi. Pakaļkāju diviem pirkstiem ir pagarināti nagi, kas noder kažoka sukāšanai.

Tarsijiem ir garas pakaļējās kājas. Šī iemesla dēļ tie var lēkt 2–3 metrus (lielās bailēs pat 5 m) tālu un 1,5 metrus augstu. Balansēšanai noder garā un kailā aste ar pušķīti galā.

Tarsiji ir vienīgie primāti, kas neēd augus. Uz viņu pusdienu šķīvja ir kukaiņi, sīki putni, rāpuļi, abinieki un arī zivis. Visas tarsiju sugas ir nakts dzīvnieki, tikai reizēm tie ir aktīvi arī dienas laikā.