Lai zobi būtu stipri un veseli, gan zobārsts, gan vecāki tev piekodina rūpīgi tīrīt zobus divas reizes dienā. Zobu pastā atrodamās vielas meklējamas gan pļavās un mežos, gan arī ķīmijas tabulā.

Cīnās ar netīrumiem un kariesu

Lielāko daudzumu zobu pastā sastāda abrazīvās vielas, kas noņem no zobiem redzamos netīrumus un nedaudz aizkavē kariesu*. Putojošās sastāvdaļas zobu pastai palīdz “izplesties” pa muti, lai atbrīvotu no mikrobiem, kas ir ne tikai uz zobiem, bet arī mutes dobumā. Aktīvās vielas, tādas kā fluorīdi un soda, iedarbojas tieši uz zobu, mazinot vai novēršot zoba bojājumu, kā arī sniedzot antibakteriālu iedarbību. Svaigai elpai un ārstnieciskai iedarbībai tiek izmantoti arī dažādu augu ekstrakti. Vēl zobu pastās ir virkne vielu, kas tām palīdz iegūt atšķirīgu garšu, krāsu, kā arī pareizo biezumu.

*kariess: zobu slimība, kas izraisa caurumu veidošanos zobos.

Speciāli bērniem

Ir pieejamas arī speciālas zobu pastas bērniem, kas pēc garšas ir maigākas un nav tik spēcīgas kā pieaugušajiem paredzētās. Tas tāpēc, ka fluorīdu daudzums bērnu zobu pastās ir krietni mazāks nekā pieaugušo. Tāpēc nav jābaidās, ja, tīrot zobus, pastu nejauši norij — mazais fluorīdu daudzums nekaitē tavam organismam.