Nogurums un nepietiekami ilgs miegs ir biežākie un vienkāršāk novēršamie iemesli, kāpēc zem acīm parādās zili loki.

Nogurums un miega trūkums ādai atņem veselīgo sārtumu un liek tai izskatīties bālai, tāpēc kļūst redzami asinsvadi, kas acu zonā ir ļoti tuvu ādai. Ap acīm āda ir daudz plānāka nekā citur, tādēļ tos vieglāk saredzēt. Zilie loki ir zemādas asinsvadu tīklojums. Lai to novērstu, katru vakaru laikus jāiet gulēt un pietiekami jāizguļas. Pieaugušajiem jāguļ 7–8 stundas, bet bērniem nepieciešams vairāk – 10 miega stundas.

Neveselīgs uzturs
Tumšie loki zem acīm var veidoties arī citu iemeslu dēļ. Lai tos “izdzēstu”, jāatrod un jānovērš iemesls. Bieži tumši loki parādās neveselīga vai nepilnvērtīga uztura dēļ, piemēram, ja tu bieži ēd ātrās uzkodas, sāļus un treknus ēdienus. Tāpat zilie loki var parādīties bērniem, kuri ēd pārāk maz vai arī vienveidīgi – tikai dažus produktus. Pie vainas var būt arī šķidruma trūkums. Uz katru ķermeņa kilogramu dienā jāizdzer 30 ml ūdens vai tējas.

Liecina par slimībām
Pie vainas var būt arī dažādas kaites – ādas un nieru slimības, alerģija no ziedputekšņiem, dzelzs trūkums organismā. Nereti vēl divas nedēļas pēc tam, kad izslimota kāda vīrusu infekcija, zem acīm redzami tumši loki. Tas tāpēc, ka slimošanas laikā organisms ir noguris, cīnoties ar vīrusu, un tam nepieciešams laiks, lai atjaunotos.

Nosaka gēni
Tomēr ir reizes, kad ar tumšajiem lokiem jāsadzīvo. Ir cilvēki, kuriem tas ir iedzimts – gan viņu vecākiem, gan vecvecākiem zem acīm bijuši zilgani vai violetas nokrāsas loki, un tie pārmantojas no vienas paaudzes nākamajā. Tāpat pie vainas var būt dažas hroniskas slimības – tumšie loki mēdz būt cilvēkiem, kuriem visa mūža garumā jācīnās ar astmu vai neizārstējamu nieru slimību.